Facebook Google+ Twitter

Hamas: Brytyjski dziennikarz uwolniony

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-11 14:48

Brytyjski dziennikarz Paul Martin, aresztowany w lutym przez Hamas w Strefie Gazy, odzyskał wolność. Palestyńska radykalna organizacja oskarżyła go o szpiegostwo dla Izraela.

Hamas zatrzymał brytyjskiego dziennikarza miesiąc temu, gdy przyjechał do Strefy Gazy zeznawać w obronie Palestyńczyka oskarżonego o szpiegowanie dla Izraela. Wtedy jego również posądzono o bycie izraelskim agentem i osadzono w areszcie. Po intensywnych zabiegach dyplomatycznych dziennikarza zwolniono. Przed opuszczeniem Strefy Gazy musiał podpisać zobowiązanie, że już więcej do niej nie wróci. Paul Martin jest pierwszym zagranicznym dziennikarzem aresztowanym przez Hamas w Strefie.

W ostatnim czasie organizacje praw człowieka i Komitet Obrony Dziennikarzy krytykowały Palestyńczyków za ograniczanie wolności mediów i aresztowanie reporterów. Hamas w Strefie Gazy zamknął Telewizję Palestyna i Głos Palestyny sprzyjające prezydentowi. Administracja prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa z kolei zakazała pracować na Zachodnim Brzegu prohamasowskiej telewizji Al-Aqsa. Sąd wojskowy jednego z jej reporterów skazał na 1,5 roku więzienia za podważanie autorytetu władz. Sąd Najwyższy kazał go natychmiast uwolnić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.