Facebook Google+ Twitter

Hamas i Dżihad wrócą do Bejrutu?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-15 12:55

Komendantury palestyńskiego Hamasu i Islamskiego Dżihadu zostaną najprawdopodobniej wkrótce przeniesione z Damaszku do Bejrutu. Tak donosi izraelski portal Debka, specjalizujący się w zagadnieniach wojskowych i wywiadowczych.

Niewykluczone, że planowana przeprowadzka emigracyjnych sztabów obu palestyńskich organizacji związana jest z zarysowującymi się szansami na wznowienie dialogu pokojowego miedzy Izraelem i Syrią. O takich rokowaniach mówiło się wiele podczas ostatniego szczytu w Paryżu, w którym uczestniczyły państwa Unii Europejskiej i basenu Morza Śródziemnego.

Według Debki, komendy Hamasu i Islamskiego Dżihadu zostaną przeniesione do do dzielnicy Dahja w południowym Bejrucie, będącej bastionem proirańskiego Hezbollahu. Portal pisze, że specjaliści z irańskich jednostek "strażników rewolucji" przygotowują już dwa duże budynki, w których mieścić się będą biura i mieszkania Palestyńczyków. Zdaniem obserwatorów, wszystko to może świadczyć o tym, że obie organizacje jeszcze bardziej związane będą z Teheranem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.