Facebook Google+ Twitter

Hamas i Fatah walczą w Strefie Gazy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-02 14:05

W palestyńskiej Strefie Gazy znowu wybuchły walki między rywalizującymi ugrupowaniami, Hamasem i Fatahem. W starciach w obozie uchodźców Sadżaija obie strony straciły po dwóch bojówkarzy, a co najmniej trzydzieści osób cywilnych, w tym także dzieci, odniosło rany.

Stan kilku z nich określany jest jako bardzo ciężki. Do wymiany ognia doszło, kiedy wczesnym rankiem policjanci z Hamasu otoczyli tamtejsze zabudowania, należące do jednego z klanów rodzinnych utożsamianych z Fatahem.

Wcześniej, w nocy w Strefie Gazy zginęło pięciu Palestyńczyków, a kilkunastu zostało rannych kiedy zawalił się drążony przez nich podziemnego tunelu przemytniczego na granicy z Egiptem. Jak dotąd, Hamasowi nie udało się również znaleźć sprawców zamachu bombowego, w którym tydzień temu zginęło pięciu bojówkarzy islamskich i 6-letnia dziewczynka.

Izraelscy wojskowi oceniają, że podobnie jak to bywało w przeszłości, wewnętrzne walki między Palestyńczykami w Strefie Gazy mogą bardzo szybko przerodzić się w ataki rakietowe na południowy Izrael.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.