Facebook Google+ Twitter

Hamas napisał list do Baracka Obamy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-20 13:33

Władze palestyńskiego Hamasu napisały list do nowego amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy - podała telewizja BBC. Według stacji, list został przekazany trójce senatorów ze Stanów Zjednoczonych, którzy odwiedzili Strefę Gazy. Delegacji przewodniczył były demokratyczny kandydat na prezydenta John Kerry.

Stany Zjednoczone uważają rządzący w Strefie Gazy Hamas za organizację terrorystyczną. Dlatego też w trakcie wizyty senatorów w Gazie, nie doszło do spotkania z szefami ugrupowania. Karen Abu Zaid z misji ONZ w Palestynie mówi w rozmowie z BBC, że Amerykanie chcieli przede wszystkim poznać sytuację humanitarną wśród Palestyńczyków.

"Zobaczyli amerykańską szkołę, fabrykę lodów oraz całe obszary zniszczone w Strefie Gazy, zarówno te bogate jak i te biedne. Hamas oczywiście zabezpieczał podczas tej wizyty całą Strefę Gazy, ale ich przedstawiciele nie spotkali się osobiście z senatorami. Udało im się jedynie przekazać list adresowany do amerykańskiego prezydenta" - powiedziała Abu Zaid.

Sam John Kerry powiedział palestyńskim dziennikarzom, że władze w Gazie najpierw muszą zmienić filozofię myślenia. Dopiero wtedy może dojść do przełomu na Bliskim Wschodzie. "Wasi przywódcy muszą zrozumieć, że każdy naród, którego obywatele przez wiele lat żyją w strachu przed spadającymi na nich rakietami, odpowie na takie niebezpieczeństwo. Myślę, że rozumiecie, że od waszych przywódców oczekujemy właściwej odpowiedzi" - stwierdził Kerry.

Media nie ujawniły, co Hamas napisał w liście do prezydenta Baracka Obamy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.