Facebook Google+ Twitter

Hamas nie zrezygnuje z przemytu broni do Strefy Gazy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-14 17:54

Palestyński Hamas nie zamierza rezygnować z przemytu broni i amunicji do Strefy Gazy. Kierownictwo Hamasu wydało oświadczenie w tej sprawie, będące odpowiedzią na informację o planowanym zwiększeniu współpracy międzynarodowej w blokowaniu przerzutów irańskiego sprzętu wojskowego do Strefy Gazy.

Jeden z liderów Hamasu Muszir al-Masri oznajmił, że jego organizacja ma pełne prawo przemycać broń do Strefy Gazy, gdyż odbywa się to "w ramach narodowowyzwoleńczej walki z Izraelem". Nielegalne transporty przerzucane są najpierw z Iranu do Afryki, a następnie drogą lądową lub morską do Strefy Gazy.

Wczoraj w Londynie ogłoszono, że USA, Kanada i siedem państw europejskich zacieśnią współpracę w blokowaniu przemytu. Ze strony Europy w działaniach uczestniczyć mają Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Włochy, Dania, Holandia i Norwegia. Przedstawiciele dziewięciu krajów oznajmili, ze namierzane na wodach międzynarodowych podejrzane statki nie będą atakowane, lecz jedynie poddawane szczegółowej kontroli. Jednocześnie Izrael w dalszym ciągu będzie niszczyć podziemne tunele przemytnicze na granicy między Strefą Gazy i egipskim półwyspem Synaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.