Facebook Google+ Twitter

Hamas ukradł z magazynów ONZ siedem ton niewypałów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-17 20:28

Hamas ukradł z magazynów ONZ w Strefie Gazy 7 ton niewypałów. Informację potwierdziła organizacja pomocowa ONZ-u UNRWA, która zażądała zwrotu pocisków.

W gruzach budynków zburzonych przez izraelską armię odnaleziono 7 ton pocisków. Zgromadzono je w magazynach UNRWA, gdzie czekały na saperów, którzy mieli je rozbroić. Niewypałów pilnowali członkowie Hamasu.

Wczoraj okazało się jednak, że pociski i ochroniarze zniknęli. UNRWA zażądała zwrotu skradzionych niewypałów podkreślając, że są one niebezpieczne i powinny być odpowiednio składowane. Hamas jak na razie na żądanie organizacji pomocowej nie odpowiedział.

Hamas, który od ponad półtora roku kontroluje Strefę Gazy nie pierwszy raz okradł magazyny ONZ. W ostatnich tygodniach ginęły głównie koce i tony żywności przeznaczonej dla cywilów poszkodowanych podczas izraelskiej ofensywy. Wszystko jednak zwrócono po tym, jak na znak protestu UNRWA zawiesiła pomoc humanitarną.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 05.04.2009 22:44

Brawo chłopaki :)
A tak przy okazji to coś tu jest nie tak jeśli to magazyn niewypałów to znaczy pocisków nie używanych czytaj - magazyn uzbrojenia. Jeśli był to magazyn w pełnym tego słowa znaczeniu czyli obiekt w którym składowano amunicję to do jego rozbrojenia nie potrzeba saperów a jeśli to były pociski wykopane z ukryć ziemnych uszkodzone i np nadgryzione zębem czasu to ktoś je wykopywał przygotował do transportu itp... i musiał być to saper więc zapewne i je rozbroił gdyż nie przechowuje się tego typu obiektów w stanie uzbrojonym. Tak więc albo ktoś kto to pisał ma braki w wiedzy lub/i w zdolności logicznego myślenia. Tam czy siak art co najmniej nie prawdziwy i oparty na nie potwierdzonej z innego źródła informacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.