Facebook Google+ Twitter

Hamas wezwał Izrael do negocjacji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-22 10:11

Przebywający w Syrii lider tej palestyńskiej organizacji, która od ponad półtora roku kontroluje Strefę Gazy powiedział, że Izrael nie złamie Hamasu. W Kairze odbędzie się dzisiaj kolejna runda rozmów na temat rozejmu.

Zdaniem Chaleda Meszala Izrael podczas ofensywy w Strefie Gazy przekonał się, że Hamas jest nieugięty. Osiągnęliśmy cel, zmuszając wroga do wstrzymania ognia i wycofania wojsk - mówił lider Hamasu. Dodał, że Izrael od trzech lat próbuje wyeliminować tę palestyńską organizację, nakładając na Strefę blokady. Teraz nadszedł czas, aby rozpocząć rozmowy. Chodzi przede wszystkim o zniesienie blokady Strefy Gazy i otwarcie granic.

Izrael i Hamas negocjują warunki rozejmu za pośrednictwem Egiptu. Tel Awiw powraca też do rozmów na temat uwolnienia porwanego prawie dwa i pół roku temu żołnierza. Hamas za wypuszczenie Gilada Szalita żądał otwarcia granic i wypuszczenia z izraelskich więzień setek Palestyńczyków. Na to Tel Awiw nie chciał się zgodzić.

Pojawiły się jednak nieoficjalne informacje, że rząd jest gotowy "zapłacić wysoka cenę za uwolnienie żołnierza". Oczekuje się, że izraelski negocjator podczas kolejnej dzisiejszej rundy rozmów w Kairze postawi warunek, iż granice Strefy Gazy zostaną otwarte dla pomocy humanitarnej, jeśli dojdzie do wznowienia negocjacji w sprawie wypuszczenia porwanego żołnierza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.