Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12927 miejsce

Hamburger, który zabija. Kolejna ofiara restauracji "Zawał Serca"

Moda na tłuste fast-foody stanowi coraz większe zagrożenie dla zdrowia i życia. To już druga ofiara mega kalorycznego hamburgera w Stanach Zjednoczonych.

Double Bypass BurgerŸ with serving of Flatliner FriesŸ and a bottle of Coke. / Fot. Attack Herat Grill/wikimedia Creative Commons 3.0Las Vegas kojarzy się zazwyczaj z hazardem i szybkimi ślubami. To najbardziej zaludnione miasto Nevady, ma swoją nową wizytówkę - restaurację serwującą największe hamburgery na świecie.

W restauracji pod niedwuznaczną nazwą Heart Attack Grill oferuje się hamburgery zawierające 10 tys. kalorii. Nie trudno się domyślić, że taka liczba kalorii zjedzona jednorazowo może być co najmniej niebezpieczna dla zdrowia. Dla dwóch osób zjedzenie "Poczwórnego Bypass Burgera" zakończyło się szczególnie tragicznie.

Jedną z ofiar mega kalorycznej kanapki padła 40-letnia Amerykanka, która prócz skłonności do tłustego jedzenia, była także nałogową palaczką. Została znaleziona martwa w restauracji po spożyciu "śmiercionośnej kanapki", którą dodatkowo popiła alkoholem. Powodem śmierci był zawał serca.

Dwa miesiące wcześniej w tej samej restauracji pod uroczą nazwą "Atak Serca Grill" (w polskim tłumaczeniu), 29-latek podczas konsumowania gigantycznego hamburgera doznał ataku serca - informuje Yahoo.com. Mężczyzna przebywa w szpitalu.

Nawet te dwa przykre wypadki nie zrobiły wrażenia na amatorach tłustego jedzenia. Restauracja cieszy się dużą frekwencją, a dodatkowo promuje swoich klientów, którzy są w stanie pochłonąć ogromne ilości kalorii serwując darmowe posiłki i napoje osobom ważącym ponad 350 kg.

Właściciel restauracji Jon Basso uważa, że klienci kupują jego "wypasione" hamburgery na własną odpowiedzialność. Na drzwiach wejściowych lokalu wisi informacja, która ostrzega, że oferowane tutaj jedzenie jest szkodliwe dla zdrowia. Nawet kelnerki w jego restauracji przebrane są za pielęgniarki. Zatem nikt niczego tu nie ukrywa. Jedzenie serwowane w "Heart Attack Grillu" jest niebezpieczne dla zdrowia, a konsumenci mają pełną tego świadomość. "To mekka dla niezdrowego stylu życia" - podsumowuje restaurator.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

outslider
  • outslider
  • 27.04.2012 20:40

Ot, dobór naturalny... Powinni dostać nagrodę Darwina na spółkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najwyraźniej w stanach nie ma "klauzuli sumienia"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tytuł jak z "Faktu" :) Swoją drogą, nie ma co się przejmować. Dorośli ludzie - wiedzą, co robią.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Czytelnik
  • Czytelnik
  • 26.04.2012 14:53

Nic już nie wolno? Nawet umrzec na co sie chce?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.