Facebook Google+ Twitter

"Hamlet" w teatrze Współczesnym. Zobacz, kto otrzymał zaproszenie

Tym razem nie lada gratka dla miłośników teatru: "Hamlet" Szekspira, w reżyserii Macieja Englerta, z Borysem Szycem w roli głównej. Podwójne zaproszenie otrzymuje Sylwia Breś. Bilet do odbioru w kasie teatru w dniu przedstawienia.

 / Fot. M. Hueckel, teatr WspołczesnyDla autora Wiadomości24.pl mamy jedno podwójne zaproszenie na 2 listopada, na godzinę 19.

Wręczymy je osobie, która ma uzupełniony profil (zdjęcie, imię i nazwisko, nr telefonu), zadeklaruje napisanie recenzji, a w komentarzu najciekawiej uzasadni, dlaczego Hamlet to nadal bohater bliski współczesnym ludziom.


Na zgłoszenia czekamy do 30 października, do godziny 12.

FRAGMENTY RECENZJI:  / Fot. Magdalena Hueckel, Teatr Współczesny

[…] cała inscenizacja pozostaje odległa od modnych prób uwspółcześnień w myśl zasady: dajcie Hamletowi komórkę, a powiem wam, że ten reżyser nadąża za czasem. Teatr przy Mokotowskiej nie potrzebuje takich ułatwień. Jest tak poważny i dowcipny jak ten przyjeżdżający na gościnne występy do Elsynoru.
Tomasz Miłkowski, Przegląd nr 28, 15.VII.2012

[…]Popularny aktor gra Hamleta myślącego, świadomego pułapki, w jaką wpadł, piekielnie inteligentnego, prowokującego, ironicznego. Wielka rola Borysa Szyca.[…] […] Każde słowo roli okupił wielką pracą, wyrwał je z siebie, przetrawił. Wcześniej grał już Józefa K. i Płatonowa, ale Hamlet to jego dotychczasowy szczyt. Chociaż nikt nie powiedział, że za jakiś czas Szyc nie zechce wspiąć się jeszcze wyżej.
Jacek Wakar, Wprost nr 24,11-17.VI.2012
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Być lub nie być.... cóż Hamlet zawsze będzie żywy choć wokół niego pełno trupów, czyli tak jak w dzisiejszym świecie, po trupach do celu.... być może dlatego jest taki bliski współczesnym ludziom. Obiecuję napisanie recenzji!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego Hamlet to nadal bohater bliski współczesnym ludziom? to pytanie brzmi jak temat rozprawki licealnej na języku polskim, temat maglowany do zmęczenia...a może wystarczyłoby ponownie sięgnąć do dzieła, przeczytać w skupieniu, pomyśleć jak bohater...ale czy to da odpowiedź każdemu to niestety nie wiem...
deklaruję siebie do napisania recenzji spektaklu

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.10.2012 22:55

Last but not least.... cokolwiek by się nie napisało i nie powiedziało o "Hamlecie" pozostanie w mej pamięci filozoficzna odpowiedź młodego Księcia z Elsynoru: - Co tam czytasz Książę?
- Słowa, słowa, słowa...
Od siebie dodam, ale jakie! Niezapomniane

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo chętnie zobaczę to przedstawienie. Hamlet jest sztuką ponadczasową a "hamletyzowanie" jest powszechne obecnie szczególnie w polityce dziennikarstwie a także w naszym codziennym życiu. Oczywiście napiszę recenzję

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aktualność Szekspira tkwi w nieprzemijalności tematów. A jesli chodzi o głównego bohatera tej sztuki to dziś Hamlet bliższy jest współczesnemu modelowi mężczyzny z uwagi na swoisty metroseksualizm.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.10.2012 17:12

Uzasadnienie tkwi w zacytowanym pytaniu ze słynnego monologu Hamleta. Szczególnie aktualne w dniu 2 listopada, kiedy dylemat: Być albo nie być , wydaje się zagadką bytu na miarę sensu życia. Jego istotą nie jest przecież trwanie dla samej egzystencji, a odnalezienie jego sensu. Niewielu z nas odnajduje w nim swoje szczęście. Człowiek raczej skupia się na unikaniu nieszczęść i porażek. Czy umierający, młody Hamlet przegrywa swoje życie? No, to dramat na miarę czasów Szekspira i do dzisiejszego dnia intrygująca kwestia pod każdym niebem w każdym miejscu na świecie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.10.2012 17:07

Recenzję napiszę oczywiście w języku polskim

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.10.2012 17:06

to be or not to be... Inne pytanie, jakie mnie dręczy, to czy dostanę tym razem to zaproszęnie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.