Facebook Google+ Twitter

"Hamlet" we Współczesnym. Jeśli nie oglądaliście jeszcze - polecamy

Po raz kolejny, dzięki uprzejmości Teatru Współczesnego w Warszawie mamy dla autorów W24 podwójne zaproszenia na spektakl "Hamlet" w reżyserii Macieja Englerta, z Borysem Szycem w roli głównej. UWAGA: Bilety na 5 marca otrzymuje Paweł Paszak.

 / Fot. Magda Hueckel„Hamlet”, najbardziej zagadkowa z tragedii Szekspira, wg Eliota - literacki odpowiednik Mony Lisy, daje pole do wielu, często rozbieżnych, interpretacji. Przez 400 lat realizacje sceniczne „Hamleta” modelowano na obraz i podobieństwo kolejnych pokoleń, wyłuskiwano z tego arcydramatu najbardziej palące współczesnych widzów problemy, przymierzano go do najnowszych odkryć psychoanalityków (np. Freuda), czy hamletologów (np. Kotta). Może warto spróbować uwolnić go z narosłych komentarzy , oswobodzić z uzbieranych przez lata etykiet i ze spreparowanych interpretacji ? Przyjrzeć mu się na nowo? „Szekspir jest tak wielki, że najpewniej nigdy nie zdołamy oddać mu sprawiedliwości. A skoro tak, powinniśmy przynajmniej zmieniać od czasu do czasu sposoby, jakimi wyrządzamy mu krzywdę" - pisał o sztuce T.S. Eliot.

Co pisali recenzenci? Oto jedna z wielu recenzji: […] cała inscenizacja pozostaje odległa od modnych prób uwspółcześnień w myśl zasady: dajcie Hamletowi komórkę, a powiem wam, że ten reżyser nadąża za czasem. Teatr przy Mokotowskiej nie potrzebuje takich ułatwień. Jest tak poważny i dowcipny jak ten przyjeżdżający na gościnne występy do Elsynoru. Tomasz Miłkowski, Przegląd, nr 28, 15.VII.2012

Dla naszych autorów mamy trzy podwójne zaproszenia na: 4,5,6 marca, na godzinę 18.30

Bilety przyznamy tym autorom, którzy mają uzupełniony profil (imię, nazwisko, zdjęcie) i zadeklarują napisanie recenzji.

Na zgłoszenia czekamy do:

- środy 5 marca, do godziny 13 ( na spektakle 5 i 6 marca)

William Shakespeare HAMLET
reżyseria : Maciej Englert
scenografia : Marcin Stajewski

Występują: BORYS SZYC, KATARZYNA DĄBROWSKA, KAMILA KUBOTH, ANDRZEJ ZIELIŃSKI, SŁAWOMIR ORZECHOWSKI,JANUSZ MICHAŁOWSKi,MICHAŁ MIKOŁAJCZAK.

Podwójne zaproszenia na 4,5,6 marca, g.18.30

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

5 marca to jedyny termin, w którym mogłabym w końcu wybrać się do teatru razem z mężem, dlatego byłabym bardzo szczęśliwa za te bilety, napisałabym też recenzję. Na tę sztukę chciałam iść od dawna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.