Facebook Google+ Twitter

"Hamlet" we Współczesnym. Jeśli nie oglądaliście jeszcze - polecamy

Po raz kolejny, dzięki uprzejmości Teatru Współczesnego w Warszawie mamy dla autorów W24 podwójne zaproszenia na spektakl "Hamlet" w reżyserii Macieja Englerta, z Borysem Szycem w roli głównej. UWAGA: Bilety na 5 marca otrzymuje Paweł Paszak.

 / Fot. Magda Hueckel„Hamlet”, najbardziej zagadkowa z tragedii Szekspira, wg Eliota - literacki odpowiednik Mony Lisy, daje pole do wielu, często rozbieżnych, interpretacji. Przez 400 lat realizacje sceniczne „Hamleta” modelowano na obraz i podobieństwo kolejnych pokoleń, wyłuskiwano z tego arcydramatu najbardziej palące współczesnych widzów problemy, przymierzano go do najnowszych odkryć psychoanalityków (np. Freuda), czy hamletologów (np. Kotta). Może warto spróbować uwolnić go z narosłych komentarzy , oswobodzić z uzbieranych przez lata etykiet i ze spreparowanych interpretacji ? Przyjrzeć mu się na nowo? „Szekspir jest tak wielki, że najpewniej nigdy nie zdołamy oddać mu sprawiedliwości. A skoro tak, powinniśmy przynajmniej zmieniać od czasu do czasu sposoby, jakimi wyrządzamy mu krzywdę" - pisał o sztuce T.S. Eliot.

Co pisali recenzenci? Oto jedna z wielu recenzji: […] cała inscenizacja pozostaje odległa od modnych prób uwspółcześnień w myśl zasady: dajcie Hamletowi komórkę, a powiem wam, że ten reżyser nadąża za czasem. Teatr przy Mokotowskiej nie potrzebuje takich ułatwień. Jest tak poważny i dowcipny jak ten przyjeżdżający na gościnne występy do Elsynoru. Tomasz Miłkowski, Przegląd, nr 28, 15.VII.2012

Dla naszych autorów mamy trzy podwójne zaproszenia na: 4,5,6 marca, na godzinę 18.30

Bilety przyznamy tym autorom, którzy mają uzupełniony profil (imię, nazwisko, zdjęcie) i zadeklarują napisanie recenzji.

Na zgłoszenia czekamy do:

- środy 5 marca, do godziny 13 ( na spektakle 5 i 6 marca)

William Shakespeare HAMLET
reżyseria : Maciej Englert
scenografia : Marcin Stajewski

Występują: BORYS SZYC, KATARZYNA DĄBROWSKA, KAMILA KUBOTH, ANDRZEJ ZIELIŃSKI, SŁAWOMIR ORZECHOWSKI,JANUSZ MICHAŁOWSKi,MICHAŁ MIKOŁAJCZAK.

Podwójne zaproszenia na 4,5,6 marca, g.18.30

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

5 marca to jedyny termin, w którym mogłabym w końcu wybrać się do teatru razem z mężem, dlatego byłabym bardzo szczęśliwa za te bilety, napisałabym też recenzję. Na tę sztukę chciałam iść od dawna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.