Facebook Google+ Twitter

Hampel kontra Gollob w Grand Prix Czech! Zapowiedź

Oczy fanów speedwaya w sobotni wieczór będą skierowane na Pragę, gdzie rozegrana zostanie trzecia runda Indywidualnych Mistrzostw Świata - Grand Prix Czech. Przed rokiem na Markecie wygrał Greg Hancock przed Jarosławem Hampelem i Tomaszem Gollobem. Nie mamy nic przeciwko temu, by w tym sezonie znów dwóch Polaków stanęło na podium GP Czech.

 / Fot. Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported Zawody na Markecie od początku organizacji Grand Prix przyciągają wielu kibiców z Polski, którzy właśnie w tym miejscu mogli podziwiać dwukrotne zwycięstwo Tomasza Golloba. Nasz Mistrz zwyciężał na Markecie w 1999 roku, a także przed dwoma laty. Na praskim obiekcie swoje piękne chwile przeżywał również Jarosław Hampel. Tor w Pradze odpowiada szczególnie leszczynianinowi, który stał już pięć razy na podium w Czechach, nie udało mu się jednak jeszcze wygrać w stolicy Czech. Gollob w ubiegłym roku zajął trzecie miejsce, a zwyciężył wówczas zmierzający po tytuł mistrza świata Greg Hancock.

Na "papierze" głównymi faworytami do zwycięstwa w sobotę wydają się być wspomniani Hampel, Gollob i Hancock oraz starzy wyjadacze Jason Crump i Nicki Pedersen. Warto w tym miejscu zauważyć, że wspomniany Crump w stolicy Czech stawał na podium aż siedem razy, w tym aż trzykrotnie na najwyższym stopniu, co powinno wbudzić respekt wśród rywali.

Cichym faworytem imprezy może się również okazać Chris Holder. Australijczyk po beznadziejnym starcie w Nowej Zelandii wygrał GP Europy w Lesznie, podczas którego pokazał, że uporał się już ze sprzętem i jest ponownie bardzo szybki. Szansę na odegranie głównej roli na Markecie mają także powracający do swojej zeszłorocznej wysokiej dyspozycji Andreas Jonsson oraz Emil Sajfutdinov. Rosjanin, który nadal odbudowuje dyspozycję po kontuzji Pragę wspomina bardzo przyjemnie. To właśnie tutaj w 2009 roku wygrał swój pierwszy w życiu turniej Grand Prix.

Polscy kibice z pewnością będą liczyć na dobry występ zarówno Hampela, jak i Golloba. Dodatkowo, dojdzie smaczek ostatniego finałowego pojedynku naszych reprezentantów w Lesznie, w którym obaj jechali bardzo twardo i żaden nie chciał odpuścić, co zakończyło się wzajemnymi przepychankami po wyścigu. Na praskim owalu bardzo dobrze czuje się zawodnik Unii Leszno, którego mocną stroną, podobnie jak u Tomasza, jest technika. Tor w Pradze należy właśnie do takich, gdzie tę technikę można w znaczący sposób wykorzystać. Dobry start, a następnie obranie optymalnej ścieżki, gwarantuje wysoką pozycję w danym wyścigu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Super szykuje sie, wielka walka oby nasi już ze soba, nie walczyli , a tylko z przeciwnikami . Stawiam ze Jarek wygra , Tomek drugi itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.