Facebook Google+ Twitter

Hańba! Hańba! To profanacja krzyża". Protest przed CSW

Żądamy usunięcia tej bluźnierczej wystawy, która jest atakiem na Kościół katolicki i na znak naszego zbawienia ...

Kadr z filmu Skandowała pod Centrum Sztuki Współczesnej grupa ponad stu osób. To reakcja na prezentowany w CSW film "Adoracja Chrystusa".Gazeta.pl - Hańba !
Pod Centrum Sztuki Współczesnej powiewały dziś dziesiątki biało-czerwonych flag, raz po raz wybrzmiewały okrzyki "Hańba, hańba!". Wszystko przez jedną z prac prezentowanych tu od września na wystawie "British British Polish Polish: Sztuka krańców Europy, długie lata 90. i dziś".

W kontrowersyjnym filmie jego nagi autor Jacek Markiewicz pieści leżący na podłodze średniowieczny krzyż z Chrystusem. - Trudno nazwać tę pracę sztuką. To bluźnierstwo wymierzone przeciwko naszej wierze i znakowi naszego zbawienia. Ta wystawa pokazuje wprost, że katolicy w Polsce są dyskryminowani... Czy wyobrażacie sobie tego typu wystawę, która szkalowałaby wyznawców innych religii? Ja nie - zastanawiał się w czasie protestu Jan Dziedziczak, poseł PiS. Razem z nim w proteście wzięli udział również inni posłowie tej partii - Andrzej Jaworski, Anna Sobecka, Jolanta Szczypińska.


Po szczególnie poważnych wypowiedziach tzw. "ekspertów profesorów" z pewnego zespołu poselskiego, możemy delektować się protestami i wypowiedziami posłów ekspertów i znawców religijnych, którzy jak widać nawet Biblii nie przeczytali.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Najprościej i najskuteczniej można ukarać artystę i galerię milczeniem, po prostu nie zauważając ich starania. Protestując tylko klientów i widzów się napędza, darmowa reklama i tyle. Może warto zadać pytanie, kto płaci za tą reklamę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy to akurat jest sztuką, to sprawa do dyskusji. Czy to się komuś podoba - rzecz gustu.

Ale: rzecz jest stara i Pani Sobecka i pan Dziedziczak dowiedzieli się o istnieniu demonstracji artystycznej, o której którego istnieniu nie mieli dotychczas pojęcia. Skrzyknięto więc pod Centrum Sztuki trzon moherowych zastępów z Krakowskiego Przedmieścia, bo znalazł się kolejny pretekst do lamentu nad "prześladowaniem wiary" i "obrazy uczuć".

Zastanawiam się, kiedy przyjdzie pora na demonstracje w Rzymie, gdzie każda święta na słynnych obrazach to kurtyzana, kochanka malarza a również - kochanka papieża Aleksandra VI, Giulia Farnese, jako Madonna z Dzieciątkiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Praca dyplomowa" Adoracja Chrystusa " Markiewicza ma 20 lat . Wcześniej protestujący jej nie widzieli ? Czy może teraz opłaca się politycznie ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.