Facebook Google+ Twitter

"Hańba!" - Janukowicz wygwizdany w parlamencie

Pierwsze posiedzenie ukraińskiego parlamentu po wakacjach, na długo pozostanie w pamięci prezydenta Wiktora Janukowycza. Opozycyjni deputowani Rady Najwyższej Ukrainy powitali go gwizdami i okrzykami "Hańba!".

Wiktor Janukowicz z prezydentem Polski, Bronisławem Komorowskim / Fot. prezydent.pl, GNU 1.2 / wikipedia.orgPosiedzenie parlamentu dotyczyło obchodzonej w sierpniu 20. rocznicy niepodległości Ukrainy. Po przybyciu Janukowycza sesja była kontynuowana już bez udziału opozycji. Posłowie bloku Nasza Ukraina-Ludowa Samoobrona oraz Bloku byłej premier Julii Tymoszenko demonstracyjnie wyszli z sali.

Jak podaje tvn24, manifestacja była protestem przeciw więzieniu przez ukraińskie władze oponentów politycznych, m.in. Julii Tymoszenko, przebywającej w areszcie od ponad miesiąca oraz Jurija Łucenki, byłego ministra spraw wewnętrznych w jej rządzie.

Politycy ci są sądzeni za niekorzystne dla kraju działania podczas sprawowania przez nich władzy. Zarówno Julia Tymoszenko, jak i Jurij Łucenko nie zgadzają się z wysuwanymi przeciw nim oskarżeniami. Uważają, że zarzuty i - w ich konsekwencji - procesy sądowe, to celowe poczynania władzy, która chce ich wykluczyć z polityki.

Z kolei współpracownicy Wiktora Janukowycza uważają, ze sprawy byłej premier i szefa MSW dotyczą korupcji i nie mają charakteru politycznego.

Do Wiadomości24 możesz dodać
http://www.wiadomosci24.pl/uzytkownik/material/dodaj_artykul.htmlwłasny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.