Hancock wygrał Grand Prix Łotwy, Tomasz Gollob na podium

Tomasz Gollob, podobnie jak przed rokiem, zajął 3 miejsce w żużlowym Grand Prix Łotwy. Wygrał je Amerykanin Greg Hancock.

Bieg żużlowy / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/59/Stadion_Polonii_Bydgoszcz_(bieg).jpgW Grand Prix Łotwy wystartowało 4 Polaków: Gollob, Ułamek, Walasek i Holta. Tylko temu pierwszemu udało się przejść z fazy eliminacyjnej do półfinału. Co więcej, Tomasz Gollob eliminacje wygrał uzyskując 11 punktów. Swój bieg półfinałowy Polak również wygrał i wszystko wskazywało na to, że jest na dobrej drodze do zwycięstwa. Niestety słaby start spowodował, że skończyło się tylko na 3 miejscu.

Zwycięzca Grand Prix, Greg Hancock w finale nie pozostawił rywalom złudzeń, pewnie zwyciężając. Odrobił on tym samym kilka punktów w klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix do Jasona Crumpa, który wczoraj zajął 4 miejsce.

Drugie miejsce zajął Kenneth Bjerre z Danii.

Gollob, który niedawno zdobył tytuł Drużynowego Mistrza Świata i Mistrzostwo Polski, zbliżył się do trzeciego w klasyfikacji Emila Sajfutdinowa, który po fenomenalnym początku sezonu notuje spadek formy. Rosjanin zajął w wygranym przez Polaka półfinale 3 miejsce.

Kolejne Grand Prix – Skandynawii, odbędzie się za 2 tygodnie w Manilii.