Facebook Google+ Twitter

Handel organami w sieci. "Sprzedam nerkę za 40 tysięcy złotych!"

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-02-19 20:15

"Pilne. Potrzebuję pieniędzy, sprzedam nerkę i szpik kostny" - to nagłówek tematu na forum.wspolczesna.pl, w którym ogłaszają się chętni do oddania organów za duże pieniądze.

Print Screen z http://forum.wspolczesna.pl/pilne-potrzebuje-pieniedzy-sprzedam-nerke-i-szpik-kostny-t56201/ / Fot. Patryk PopławskiPodają swoje e-maile i proponują narządy za odpowiednią kwotę, zazwyczaj są to okolice 40 tys. W Polsce nadal istnieje taki handel, a jak wiadomo, nie jest on legalny. Okazuje się, że to bardzo dobry sposób na zdobycie potrzebnych pieniędzy. Mało tutaj dobrego serca, chodzi głównie o wynagrodzenie.

"Sprzedam szpik. Zdrowa po badaniach. Tylko poważne oferty" - pisze jedna z użytkowniczek. A jest ich więcej. Niestety, proceder nie jest zgodny z naszym prawem, które zabrania jakiegokolwiek oddawania narządów dla własnego zysku: "Kto rozpowszechnia ogłoszenia o odpłatnym zbyciu, nabyciu lub o pośredniczeniu w odpłatnym zbyciu lub nabyciu komórki, tkanki lub narządu w celu ich przeszczepienia, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub karze pozbawienia wolności do roku".

Zgłosiłem propozycję "zakupu" do jednej z osób oferujących sprzedaż nerki. W odpowiedzi na moje pytania otrzymałem SMS-a: "Jestem w dołku finansowym i utrzymuję się z alimentów. Mam dwójkę dzieci, a ich ojciec do niczego się nie poczuwa. Wiem, że jest to trudna decyzja i w Polsce jest to nielegalne. Właściwie to nawet nie wiem, jak miałoby to wszystko wyglądać".

Postanowiłem poznać w tym temacie zdanie administracji strony. Już na początku zostałem skutecznie zniechęcony przez moderatorów, podobnie było z właścicielami witryny, którzy nie raczą odpisywać na prywatne wiadomości. W końcu jeden ze sprawujących pieczę nad forum odpowiedział: "Pragnę poinformować, że wysłałem już stosownego maila do redakcji. Teraz oni przejmują tę sprawę. Liczę na to, że szybko zostanie załatwiona". Panowie nie są zbyt chętni do rozmowy na ten temat, a skuteczność moderacji pozostawia wiele do życzenia. Dodzwonić się do redakcji też za bardzo nie można, a nielegalnych postów wciąż przybywa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

8270
  • 8270
  • 19.02.2012 23:59

nie ma dla kogo bić

Komentarz został ukrytyrozwiń
8270
  • 8270
  • 19.02.2012 23:58

oddam serce... za darmo

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.