Facebook Google+ Twitter

Handlarze internetowi pod lupą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-21 22:44

Ministerstwo Finansów zapowiada nowelizację ustawy o kontroli skarbowej. Projekt jest wymierzony w nieuczciwych przedsiębiorców, którzy prowadzą handel za pośrednictwem internetu.

Agnieszka Kobos z Ministerstwa Finansów zapewnia, że uczciwi przedsiębiorcy nie mają się czego obawiać.
Andrzej Sadowski z Centrum imienia Adama Smitha uważa, że projekt Ministerstwa Finansów jest niemożliwy do zrealizowania. Porównuje go do próby wprowadzenia cenzury w chińskim internecie, co wydaje się nierealne. Jego zdaniem, klucz do rozwiązania problemu leży gdzie indziej. Należy wprowadzić prosty system podatkowy, który zminimalizuje próby oszustw podatkowych.

Według eksperta z Centrum imienia Adama Smitha, projekt nowelizacji ustawy to zapowiedź walki z ludźmi handlującymi doraźnie, którzy nie wiedzą o konieczności płacenia podatków od drobnych transakcji.
A co o projekcie sądzą internetowe serwisy aukcyjne? Rafał Agnieszczak z jednego z portali mówi, że problem szarej strefy w internecie już nie istnieje. Jego zdaniem, klienci sami proszą o faktury VAT lub rachunek za kupiony produkt.

Zdaniem Rafała Agnieszczaka, nowelizacja ustawy o kontroli skarbowej będzie tylko formalnym dostosowaniem przepisów do rzeczywistości. Wiele firm handlujących w internecie traktuje serwisy aukcyjne jako słup ogłoszeniowy, który przyciąga klientów. Firmy obawiają się, że nowe przepisy utrudnią funkcjonowanie działalności poprzez niepotrzebne piętrzenie formalności.

Projekt jest w trakcie realizacji, wkrótce trafić ma na biurko marszałka Sejmu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.