Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9103 miejsce

Hanna Banaszak: "Jestem człowiekiem ciszy, rozmyślań, ..."

Po koncercie charytatywnym na zaproszenie Fundacji "Połączeni Pasją" rozmawiałem krótko z piosenkarką Hanną Banaszak. Z wywiadu dowiecie się m.in. czym dla artystki jest jazz i dlaczego piosenkarki nie interesuje tzw. "celebryckie" życie.

Hanna Banaszak / Fot. Agata PreyssAdam Sęczkowski: W 1976 roku jako młoda dziewczyna stanęła Pani pierwszy raz na scenie amfiteatru opolskiego, trzy lata później tam Pani wróciła i w tym samym roku zdobyła Pani III nagrodę w Sopocie. Czy był moment, kiedy zachłysnęła się Pani popularnością?
Hanna Banaszak: Nie przypominam sobie takiego odczucia. Może, dlatego, że przez długi czas, nie traktowałam swojego śpiewania zbyt poważnie. Poza tym, nigdy mi nie imponowała popularność, zatem nie przyszłoby mi do głowy obrastać z jej powodu w piórka. A nagroda w Sopocie? Poinformowano mnie, że długo trzeba było o nią walczyć, więc po takiej informacji, raczej poczułam się niezręcznie, niż zadowalająco.

Czym dla Pani jest jazz?
- To przede wszystkim wolność, improwizacja, zaskoczenie, ciekawa harmonia, niebanalny rytm, czasem też bałagan i aspiracje. Jednak, nie jest to jedyny rodzaj muzyki, jaki mnie inspiruje. Zresztą i tak, najczęściej zaczynam od tekstu.

Nigdy nie było takiej chwili, w której miała Pani dość muzyki i chciała ją Pani zostawić?
- Owszem zdarzyło mi się coś podobnego. Szybko jednak zrozumiałam, iż nie powinnam w ten sposób reagować. Nie po to dostałam kawałek talentu, żeby grymasić, tylko po to, aby pięknie go rozwijać i dzielić się nim ze swymi odbiorcami.

Hanna Banaszak - "Pogoda ducha"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Hanna Banaszak jest wspaniałą artystką. Zawsze kupuję jej płytę, gdy jadę do Francji i chcę zaprezentować Polskę z najlepszej strony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie mieć tremy.
Adamie tylko pozazdrościć wspaniałego wywiadu z Hanną Banaszak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lubię Hannę Banaszak , jej głos , klasę i właśnie normalność .
Dziękuję za kolejny wywiad :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.