Facebook Google+ Twitter

Hanna Gronkiewicz-Waltz daje odpór dopalaczom

Prezydent Warszawy podpisze w przyszłym tygodniu rozorządzenie zabraniające sprzedaży dopalaczy w lokalach należących do miasta.

Hanna Gronkiewicz-Waltz / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Hanna_Gronkiewicz-Waltz_na_konferencji_PO.jpg&filetimestamp=20070127124934 Jak podaje strona wiadomosci.wp.pl Hanna Gronkiewicz-Waltz wypowiedziała wojnę dopalaczom. Zarządzenie będzie zabraniało sprzedaży dopalaczy w lokalach należących do Warszawy. Prezydent podpisze nowelizację roporzadzenia o wynajmie lokali użytkowych.

Kilka miesięcy temu Hanna Gronkiewicz-Waltz rozesłała do burmistrzów zalecienie w sprawie zakazu wynajmu lokali pod sprzedaż dopalaczy. Pismo to, nie miało jednak mocy sprawczej, w przeciwieństwie do znowelizowanego zarządzenia. Jeżeli w lokalu należącym do Warszawy pojawią się wspomniane substancje, umowa najmu zostanie rozwiązana.

Problem stanowią prywatne lokale. Urzędnicy ratusza dlatego chcą skupić się na akcji prewencyjnej skierowanej do młodzieży: uświadomieniu oraz pokazaniu szkodliwego wpływu dopalaczy w organizmie człowieka. Kampania społeczna ma dotrzeć w miejsca, gdzie jest najwiecej młodych ludzi m. in. do szkół. Również poprzez internet akcja ma pokazywać skutki zażywania środków psychoaktywnych: kampania ma dotrzeć do portali społecznościowych.

W Warszawie znajduje się co najmniej 50 sklepów z dopalaczami. Wiekszość z nich jest położona w centrum stolicy lub ważnych, kluczowych dla miasta miejscach. Po ostatnich wydarzeniach związanych z młodymi ludźmi, którzy po zażyciu dopalaczy trafili do szpitala, lub 26-letnim mężczyźnie, który popełnił samobójstwo pod wpływem śródków psychoaktywnych, sprawa dopalaczy nie schodzi z czołówki tematów poruszanych przez media.

WIESZ COŚ WIĘCEJ NA TEN TEMAT? ZAREJESTRUJ SIĘ I NAPISZ ARTYKUŁ!
MASZ INNE ZDANIE NIŻ AUTOR MATERIAŁU? WYRAŹ JE W KOMENTARZU!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

dop
  • dop
  • 04.10.2010 22:11

Ludzie to jest Polska oczywiscie zamknijcie dopalacze dajcie zarobic dla mafii bo biedni stracili podajrze 2miliardy złotych wiec po zamknieciu Dopalaczy mafia sie wzbogaci no i nasz kochany rzad pojedzie do ciepłych krajów za lapówke od mafii. Pozdrawiam i kocham Polske ale nie dziwie sie że nikt nie ma honoru w tym kraju jak za podatki Tusk siedzi na Hawajach...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż, dziwi się ktoś, że ludzie to biorą?
Nic im nie grozi jak ich patrol zatrzyma. Za gram BEZPIECZNIEJSZEGO środka, bo wiadomo jak działającego od dziesiątek lat, dajmy na to amfetaminy, mogą sobie życie zmarnować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To się nazywa dopalacz wyborczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.