Facebook Google+ Twitter

Hanna Lis wyrzucona z TVP

Dziennikarka Hanna Lis została wyrzucona z TVP. Jak poinformował "Dziennik", oficjalną przyczyną zwolnienia jest "poważne naruszenie zasad rzetelności dziennikarskiej".

Hanna Lis / Fot. PAPW specjalnie wydanym, 24 kwietnia oświadczeniu czytamy: "Bezpośrednim powodem tej decyzji było poważne naruszenie zasad etyki dziennikarskiej przez red. Hannę Lis poprzez samowolną zmianę treści komunikatu odczytanego w głównym wydaniu „Wiadomości" 20 kwietnia br. Dodatkowym powodem było udzielenie przez red. Hannę Lis - bez pisemnej zgody TVP S.A. - wywiadu prasowego dotyczącego wewnętrznych spraw Spółki".

Zobacz galerię zdjęć Hanny Lis z różnych okresów jej kariery dziennikarskiej

Ostatni raz, główne wydanie "Wiadomości" w TVP1 dziennikarka prowadziła 20 kwietnia. Dzień później zastąpiła ją Małgorzata Wyszyńska, o czym pisaliśmy w Wiadomościach24.pl.

W poniedziałek, 20 kwietnia, podczas zapowiedzi materiału o europosłach Lis, według TVN24.pl, przeczytała następujące słowa: "W porównaniu z posłami na Wiejskiej mają bajeczne zarobki. Europosłowie, o czym nieczęsto się mówi, mają też gigantyczną odpowiedzialność. To właśnie w Brukseli powstaje 60 procent polskiego prawa. Kto wykonuje dla Polski dobrą robotę, a kto się obija, sprawdzała Joanna Wajda". Nie wspomniała jednak, że autorem raportu jest Instytut Spraw Publicznych. Jego szefowa jest Lena Kolarska-Bobińska, która startuje w wyborach do europarlamentu z list PO. W badaniach najwyższe miejsca zajęli politycy tej partii.

Broniąc się, dziennikarka stwierdziła, że skoro w materiale nie było ani słowa o Kolarskiej-Bobińskiej, to nie widziała potrzeby przywoływania owego nazwiska na antenie. Wedle jednej z relacji pracowników TVP: zdanie o instytucie zostało dodane w ostatniej chwili, a Lis zdecydowała, że ich nie przeczyta. Inni zaś twierdzą, że prezenterka zdanie znała i zaakceptowała.

Hanna Lis była już raz zawieszona w obowiązkach. Zdarzyło się to za prezesury Andrzeja Urbańskiego. Pełniący wtedy obowiązki szefa "Wiadomości" Krzysztof Rak decyzję o zawieszeniu tłumaczył utratą zaufania do dziennikarki.

Źródła: TVN24.pl, Dziennik.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 25.04.2009 00:07

"Nie wspomniała jednak, że autorem raportu jest Instytut Spraw Publicznych. Jego szefowa jest Lena Kolarska-Bobińska, która startuje w wyborach do europarlamentu z list PO. W badaniach najwyższe miejsca zajęli politycy tej partii." To byłaby w tej sytuacji kryptoreklama PO. I jak widzicie sami - jak to bardzo często już bywa, że staje się normą: Punkt siedzenia określa punkt widzenia...

Powinien to rozstrzygnąć sąd arbitrażowy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Moim zdaniem postąpiła profesjonalnie, a że nie lubię ją za wyniosłość i - mówiąc metaforycznie - "wodę sodową", to już zupełnie inna para kaloszy. Pozdrawiam, Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

chciałam zobaczyć galerię z pierwszego linka i mi sie wyświetliło że nie posiadam uprawnień. Co za pech .

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.04.2009 20:40

Mam nadzieję że następny będzie jej aktualny mąż bo oboje są siebie warci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie będę płakał. Po jej mężu... również.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To słusznie. Słyszałem ją raz jak stawała w obronie psa pasażerki. To zdanie pasażerki liczyło się dla Lis a nie zdanie linii lotniczej i załogi. To pasażerka lepiej znała parametry techniczne smolotu niż załoga. Te zdania mogła wyrażać w rozmowie z koleżankami przy kawie ale nie przed kamerą największej stacji TV w Polsce.
Każdy ma swój ostatni szczebel. Wejdziesz wyżej to spadniesz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

zdarza się....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Lis od kilku lat kończąc wiadomości dodaje często coś "od siebie" często w zawoalowany sposób wyjawiajac swoje preferencje polityczne. Ponieważ programy informacyjne są opiniotwórcze nie powinno być w nich dziennikarzy, którzy starają się wpłynąć na treść informacyjną przekazywaną w audycji oraz wpływać w ten sposób na preferencje widzów

mam nadzieję że nie dostanie już pracy w mediach. i pozostanie znana jedynie z tego, ze jest znana tak jak jola rutowicz

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe co na to Kinga...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.04.2009 13:53

co bawiłeś się z nią ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skończyła się zabawa w ciuciubabkę. Nareszcie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.