Facebook Google+ Twitter

Hanna Lis za powrót do TVP dostanie 30 tys. Dziennikarze protestują

Hanna Lis od 7 maja dołączy do zespołu prowadzących "Panoramę" w telewizyjnej Dwójce. Debiutowi na antenie telewizji publicznej towarzyszą protesty dziennikarzy i związku zawodowego.

Hanna Lis od władz telewizji publicznej otrzymała tzw. kontrakt gwiazdorski. Oznacza to, że za poprowadzenie 10 wydań Panoramy w miesiącu na jej konto wpłynie aż 30 tys. zł.

Pracownicy TVP, a także przedstawiciele ich związków zawodowych nie ukrywają zaskoczenia taką decyzją władz TVP. Nie od dziś wiadomo, że telewizja publiczna boryka się ze znacznymi problemami finansowymi. Mariusz Jeliński, rzecznik Związku Zawodowego Pracowników Twórczych TVP Wizja, w wypowiedzi dla Rzeczpospolitej domaga się od władz TVP wyjaśnień w sprawie Hanny Lis.

"Cały czas mówi się nam o trudnej sytuacji TVP, o konieczności oszczędzania, obcina się pracownikom płace, a jednocześnie zatrudnia nie wiadomo dlaczego nową, drogą prezenterkę. Dla nas brzmi to jak kpina i kompletne lekceważenie"- stwierdza rozgoryczony Jeliński.

Choć kierowana przez Juliusza Brauna Telewizja Publiczna systematycznie przynosi straty(60 milionów tylko w tym roku), władze TVP nie widzą jednak w tej sytuacji żadnego problemu. Zatrudnienie Hanny Lis, ma wg rzeczniczki TVP pomóc w "realizacji zadań programowych ".

Jeśli informacje o zatrudnienie redaktor Lis za tak wysoką gażę się potwierdzą, atmosfera w TVP, i tak już nie najlepsza, stanie się jeszcze bardziej napięta.Czy dzięki pojawieniu się Lis "Panorama" poprawi swoje wyniki oglądalności? Czy prezes Juliusz Braun, mimo katastrofalnej sytuacji finansowej spółki, zdecyduje się na sprowadzenie kolejnego dziennikarza o znanym nazwisku?

Abstrahując od tych pytań, szkoda, że po raz kolejny dyskusja w TVP dotyczy tego,lub innego prezentera, który ma zasilić szeregi zespołu, a nie koncentruję się np. na tym jak poprawić kondycję finansową spółki, albo stworzyć bardziej ambitną ofertę programową dla widzów.

Ferment w TVP

Maturzystom i pozostałym Autorom przypominamy o konkursie edukacyjnym, w którym możecie zgarnąć 800 zł!

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

zbud-21@wp.pl
  • zbud-21@wp.pl
  • 19.05.2012 14:39

ale burdel w tej TV !!że to jeszcze się trzyma ??
Coraz większe płace dla ,pożal się Boże "gwiazdorów".Coraz gorsze programy!! I coraz lepsze metody żebrania o abonament -od staruszków ,emerytów i innych tym podobnych - Bogaczy.
A ile , za trwanie na fotelu , każe sobie płacić Prezes B.???????

Komentarz został ukrytyrozwiń
bezrobotna
  • bezrobotna
  • 08.05.2012 15:54

Ja przeczytam wiadomości za 1500 miesięcznie......

Komentarz został ukrytyrozwiń
KAZ
  • KAZ
  • 04.05.2012 20:15

LIS I BRUDNE WŁOSY TYLE O MĘŻU . A ONA DO PCHANIA KARUZELI SIĘ NADAJE !!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
KAZ
  • KAZ
  • 04.05.2012 20:05

NIE WIEDZIAŁA, KIM BYŁ KAT WARSZAWY FRANZ KUTSCHERA.WIEŻA BABEL TO DLA NIEJ WIEŻA BABILON.TERAZ MA DOSTAĆ W TVP GWIAZDORSKI KONTRAKT. KTO ? HANNA LISSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS!!!!!!!!!!!!!!!/GAZETA POLSKA/

Komentarz został ukrytyrozwiń
sylwia
  • sylwia
  • 30.04.2012 11:01

A co wy na to ? Kurwasz mać ! Pamiętam tą "gwiazdę" Tak mówiła że nic nie można zrozumieć. "Fafloniła". A nie od dzisiaj wiadomo że telewizja "szasta" pieniędzmi. Zwykły "zapowiadacz" pogody Kret- kontrakt gwiazdorski - 30 tys. złotych. A tak z 5 tysięcy już by było za dużo. To tylko 2 przypadki rozrzutności TV publicznej. A jest ich cała masa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sarna
  • Sarna
  • 30.04.2012 00:14

Ponoć Hanna Lis zarabiała w 2008 60 000zł/mc. Wtedy zwolnili ją z TVP, żeby zaoszczędzić i móc płacić więcej np.Panu Kraśko, a teraz TVP ma dług i zatrudnia ją by zwiększyć oglądalność. "Tonący brzytwy się chwyta"? Nie dziwię się że jesteśmy numerem 1 w niepłaceniu abonamentu na tle Europy:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
figuerro
  • figuerro
  • 29.04.2012 22:27

Kulturysta vel Kapucha vel Głąb vel Maryjusz Kapusta !
Wybitny cepie ! Ogarnia cię bezsilność ! M. Kapusta !! Hipokryta przy tobie to wspaniały charakter. Piszesz te wypociny w stylu kapuściany głąb. Nawołujesz do "ujawniania" się etc. tymczasem sam ukrywasz się pod wieloma nickami, choć tu na forum możesz polemizować pod szyldem Kapucha, ale tego nie potrafisz jak każdy nieudacznik. Tu tkwi problem i twoje kompleksy ! Nieprzerwana onanizacja spowodowała że cierpisz na spermatozę a to dobre dla ludzkości albowiem będziesz miał kłopoty z potomstwem. Ach ! Żeby mieć potomstwo trzeba dymać a ty tylko podglądasz mamusię.... Jesteś gnojkiem i przy tym chujem złamanym ... Może poproś tatę by kupił ci kózkę i poćwicz na niej w ukryciu ? Pamiętaj, koza i kapusta to będzie o coś mniej !

Komentarz został ukrytyrozwiń
kulturysta
  • kulturysta
  • 29.04.2012 19:23

jestes popierdolonym kretynem, wiesz o tym?takich jak ty topi sie w klopach

Komentarz został ukrytyrozwiń
figuerro
  • figuerro
  • 29.04.2012 16:15

@ kulturysta vel Kapucha vel Głąb kapuściany !!!
Zauważam Głąbie, że nadal podglądasz mamuśkę pod prysznicem .... Może wydaje Ci się że stajesz się kulturystą, bo powiększa Ci się jeden mięsień. Jak to, co uważasz za powiększony "mięsień,"powinno wyglądać u faceta, musiałbyś zobaczyć u mnie ! Gdybym położył to na ciebie-powala cię natychmiast. Widzisz, z mięśniami u ciebie tak samo chujowo jak z mózgiem ! Zanikają.. Powtórzę jeszcze raz : mniej czasu przeznaczaj na onanizację a więcej na naukę. Gdybyś mógł jeszcze gdzieś trochę podymać, ale nie rób tego-wezmą cię za zoofila, bo zwierzątek normalni nie dymają. Memento ! Więcej nie puszczaj bąków w towarzystwie !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
kulturysta
  • kulturysta
  • 29.04.2012 15:23

figueroo nikt Cie nie kocha ze takie gowna tu wypisujesz?wypieprzaj pod budke z piwem z takimi tekstami,takich jak ty to tylko po ryju bez zadnych wstepow...