Facebook Google+ Twitter

Hannover 96 zdobywcą LOTTO Lubelskie Cup. Pokonał Lechię Gdańsk

W miniony weekend na Lublin Arenie odbyło się wielkie piłkarskie święto. W turnieju LOTTO Lubelskie CUP brały udział takie drużyny jak: AS Monako, Hannover 96, Lechia Gdańsk i Szachtar Donieck. Był on głównie szansą dla młodych zawodników.

 / Fot. Kinga WiśniewskaPiłkarze przed turniejem spotkali się z kibicami już na lotnisku w Świdniku. Sympatycy piłki nożnej mogli porozmawiać z zawodnikami, wziąć autografy i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Niestety, w Lublinie frekwencja nie była zbyt liczna i pomimo, że była to impreza o wysokiej randze, duża część trybun „świeciła pustkami”.
Niektórzy rtenerzy postawili na młodych zawodników, dlatego końcowy rezultat rozgrywek był nieco inny niż ten którego teoretycznie można było się spodziewać. Faworytem LOTTO Lubelskie Cup miało być AS Monaco, jednak odmłodzona drużyna zawiodła i zajęła ostatnie, czwarte miejsce. Na niedzielnej konferencji trener nie krył rozczarowania z wyniku, zaznaczył jednak, że turniej był dobrym przygotowaniem dla drużyny i szansą dla młodzieży do zdobycia doświadczenia.

W niedzielę, po dwóch bramkach Marlosa i jednej Taisona Szachtar Donieck pokonał AS Monako, zdobywając trzecie miejsce. Trener zwycięzców był zadowolony z gry swoich podopiecznych. Powiedział takźe, że jego drużyna nie przewiduje w tym roku już żadnych transferów oraz nieco zadziwił dziennikarzymówiąc, że nie zna Mariusza Lewandowskiego, choć Polak w przeszłości grał kilka lat w ukraińskim klubie.

Lechia Gdańsk została chyba największym przegranym turnieju. W finale, po rzucie karnym i dobitce Vranjesa WKS prowadził jednobramkowo aż do 88. minuty. Wtedy w zdobyciu pierwszego miejsca przeszkodził jej Karaman, który strzelił wyrównująca bramkę. Zwycięzcę wyłonił konkurs rzutów karnych, a ich bohaterem stał się Radlinger, który obronił strzał Gierszewskiego.

Nie wynik jednak, a dobra zabawa były najważniejsze podczas tej sportowej imprezy. Kibice na Lublin Arenie pomimo wysokiej temperatury głośno dopingowali swoje drużyny. Na trybunach nie zabrakło sympatyków Hannoveru 96 i Lechii. Pojawiło się także kilku kibiców nieobecnego na turnieju Śląska Wrocław, który pierwotnie miał być jednym z uczestników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.