Facebook Google+ Twitter

Hannover pożegnał Roberta Enke

45 tysięcy fanów na stadionie, tłumy wokół obiektu sportowego, rodzina tragicznie zmarłego bramkarza, były kanclerz Gerhard Schröder, koledzy z zespołu Hannover 96 oraz reprezentacji narodowej żegnali dziś wspólnie Roberta Enke.

Pożegnanie Roberta Enke. Na zdjęciu od lewej Hans Joerg Butt, Jens Lehmann i Christoph Metzelder / Fot. PAPNa długo przed godziną 11, kiedy to rozpoczęła się oficjalna ceremonia pożegnania piłkarza, na stadionie nie było już ani jednego wolnego miejsca.

Krotko po 11 wieniec przy trumnie złożyli wspólnie Michael Ballack oraz Per Mertesacker - przyjaciele z reprezentacji narodowej Niemiec.

Katolicki ksiądz Heinrich Plochg zaznaczał, że dla wielu fanów Robert Enke był nie tylko idolem, ale także wzorcem do naśladowania.

Hymn klubu Hannover 96 odśpiewany i zagrany na gitarze przez 17-letnią Alinę Schmidt był jednym z najbardziej wzruszających momentów ceremonii pożegnania zmarłego bramkarza.

Przewodniczący Niemieckiego Związku Piłki Nożnej - Theo Zwanziger zwrócił się w swej przemowie bezpośrednio do wdowy po Robercie Enke, składając jej kondolencje oraz podziękował fanom za liczne przybycie.

W czasie uroczystości przypominano najwspanialsze momenty kariery Roberta Enke. - Robert pozostanie w naszej pamięci, ponieważ do końca pozostał, po prostu człowiekiem -
słowa prezydenta Dolnej Saksonii, Christiana Wulffa, były jednymi z ostatnich, podczas ceremonii pożegnalnej piłkarza.

W akompaniamencie muzyki wybranej na ten moment przez wdowę - Terese Enke, zawodnicy Hannover 96 wynieśli ze stadionu trumnę z ciałem zmarłego bramkarza.

Pogrzeb w otoczeniu najbliższej rodziny odbył się w Neustadt. Robert Enke spoczął obok swej kilka lat temu zmarłej córki.

Piłkarz osierocił niedawno zaadoptowana dziewczynkę.

32-letni Enke zginął pod kołami pociągu 10 listopada 2009 roku. Według policji było to samobójstwo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Kiedyś Karen Horney napisała książkę o tytule "Neurotyczna osobowość naszych czasów". Dziś można by powiedzieć "Depresyjna osobowość naszych czasów".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie było w Niemczech takiego pogrzebu od czasu pogrzebu Konrada Adenauera.. :( Smutno. Szkoda człowieka i dobrego piłkarza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Smutne...
PS - literówka, Per Mertesacker a nie Pet.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oglądałem transmisję uroczystości żałobnych, AWD Arena była wypełniona niemal po brzegi. Wszyscy, którzy zabrali głos, wygłosili bardzo osobiste mowy, często przerywane brawami zgromadzonych. W Niemczech mówi się, że to największa uroczystość żałobna od 42 lat. No i "You'll never walk alone" w momencie wynoszenia przez zawodników H96 trumny ze stadionu... trudno było się nie wzruszyć. Przed środowym meczem reprezentacji Niemiec z WKS na telebimach w Arena auf Schalke wyświetlony zostanie w trakcie minuty ciszy krótki film poświęcony pamięci i karierze Roberta Enke.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.