Facebook Google+ Twitter

Hannu Lepistö w Buczkowicach. Spotkał się z uczniami i trenerami

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-10-10 19:29

Na zaproszenie Szkoły Mistrzostwa Sportowego Szczyrk w Buczkowicach przyjechał z Finlandii Hannu Lepistö - były trener Adama Małysza.

 / Fot. ks. Jan ByrtHannu Lepistö spotkał się z uczniami, trenerami i nauczycielami skoków i biegów narciarskich w Szkole Mistrzostwa Sportowego Szczyrk. Pytań do gościa nie brakowało, a fiński trener na wszystkie odpowiadał wyczerpująco i z wielką skromnością.

Jak stwierdził ks. Jan Byrt w rozmowie z W24.pl: - Była to nie tylko lekcja trenera ze sportowcami, ale prawdziwa lekcja wychowawcza, także dla nas - nauczycieli i sportowców.

Po spotkaniu w szkole, słynny fiński trener Hannu Lepistö odwiedził Parafię Ewangelicką w Szczyrku. To tu, w Ogrodzie Reformacji, kilka lat temu zasadził brzozę, którą teraz wspólne z ks. Byrtem podziwiał. Następnie pogłębiał swoją wiedzę o Szczyrku, Śląsku Cieszyńskim i okolicach. Zapoznał się również z sytuacją Kościoła ewangelickiego w Polsce i kolejnymi projektami księdza Byrta. Trener otrzymał od duchownego m.in. biało-czerwoną opaskę na rękę. Widnieje na niej cytat z Pisma Świętego "Błogosławiony naród, którego Bogiem jest Pan"(Ps 33:12). / Fot. ks. Jan Byrt

Czym jest dla paraolimpijczyka Janusza Rokickiego sport?

Hannu Lepistö przez tydzień będzie służył radą i pomocą młodym skoczkom i trenerom.

Warto przypomnieć, że dzięki niemu największe sukcesy w karierze odnosili np. Matti Nykanen czy Janne Ahonen. Fin również przez dwa lata szkolił polską kadrę skoczków, a od 2009 roku trenował Adama Małysza, którego doprowadził do medali igrzysk olimpijskich w Vancouver.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

To tak jak z kibicowaniem podczas meczu pilkarskiego, kiedy wygrywają wszyscy są za, a kiedy zaczynają przegrywać udają, że nie mają z nimi nic wspólnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy materiał. Szkoda, że wraz z rezygnacją p. Adama ze skoków, wielu kibiców przestało się interesowac tym sportem i skoki wracają na "swoje miejsce" w polskiej rzeczywistości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.