Facebook Google+ Twitter

Hans Kloss walczy o przetrwanie

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-09-30 12:23

„Nie z nami te numery Bronek” - pod takim hasłem działa Komitet Obywatelski Obrony Polskich Seriali. W jego skład weszli uczniowie i studenci nie kryjący swoich lewicowych poglądów.

Chcą oni zaprotestować przeciwko zakazowi, wprowadzonemu przez prezesa TVP Bronisława Wildsteina, emisji w telewizji publicznej starych polskich seriali, takich jak: „Stawka większa niż życie” i „ Czterej pancerni i pies”. Ich inicjatywę wspiera znany z roli kapitana Klossa aktor Stanisław Mikulski. Prezes TVP wycofał popularne seriale z jesiennej ramówki i sprzedał je stacji prywatnej, gdyż uznał je za przekłamujące prawdę historyczną. Komitet zebrał ponad dwa tysiące podpisów przeciwko takiemu potraktowaniu filmów. Będzie je zbierać nadal, by później przekazać je na ręce prezesa TVP - niezależnie od tego kto nim będzie. Liczy, że seriale powrócą kiedyś do telewizji publicznej.

- Stawka nie jest serialem dokumentalnym, jest fikcją służącą rozrywce. Zarzut, że seriale przekłamują historię jest chybiony. Tak jest w przypadku większości filmów fabularnych – podkreśla aktor Stanisław Mikulski i przypomina, że oba sprzedane filmy były przez 40 lat prawie co roku pokazywane w telewizji i cieszyły się też niesłabnącą popularnością. Akcja młodych ludzi nie przyniesie jednak prawdopodobnie wymiernych efektów.

– W lipcu prezes Wildstein podjął decyzję o zawieszeniu emisji tych dwóch seriali, jest ona ostateczna – powiedział nam Daniel Jabłoński z zespołu prasowego TVP. Przypomniał też, że wielbiciele tych seriali mogą je kupić nagrane na płyty DVD. Sprzedaje je TVP poprzez swoją stronę internetową.

KK, KB (APP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.