Facebook Google+ Twitter

Happening "Bądź klimaciarzem" - 24 października w Krakowie!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-10-23 17:40

24 października (sobota) w Krakowie, o godzinie 10.00, Fundacja Aeris Futuro wraz z Koalicją Klimatyczną, zorganizuje przy wjeździe na parking Galerii Krakowskiej happening pod nazwą „Bądź klimaciarzem”.

Happening ma na celu przypomnienie o zagrożeniach dla klimatu, jakie niesie ze sobą brak świadomości ekologicznej. Celem happeningu jest także zwrócenie uwagi na istotę mającej odbyć się w terminie 7-18 grudnia Konferencji Klimatycznej w Kopenhadze.

Fundacja Aeris Futuro na dzień 24 października zaplanowała działania skierowane do szerokiej grupy krakowian, wśród której znajdą się kierowcy samochodów, młodzież i dzieci oraz wszyscy przechodnie (krakowianie i turyści). Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem wciąż nadmiernej ilości wytwarzanego CO2 oraz nieekonomicznego korzystania z energii elektrycznej i wody. Fundacja oprócz zasygnalizowania problemu, zaproponuje właściwe, gotowe ekologiczne rozwiązania oraz wskaże, gdzie szukać o nich informacji.

W tym dniu, na całym świecie odbędzie się ponad 4000 akcji, którym przyświeca jeden cel, jakim jest zmniejszenie emisji CO2 i racjonalne, oszczędne gospodarowanie energią i wodą. Organizując happening w Krakowie, Aeris Futuro pragnie mieć udział w zmianie przerażających statystyk, dotyczących ilości emitowanego na świecie i w Polsce CO2.

Poziom świadomości ekologicznej w Polsce, w kraju który od kilku lat jest w Unii Europejskiej jest nadal zbyt niski. Fundacja pragnie to zmienić u podstaw, wychodząc na ulice do zwykłych mieszkańców miasta i przyjezdnych, od których codziennych działań i świadomości ekologicznej bardzo dużo zależy. Aeris Futuro pragnie również edukować najmłodszych, rozdając wszystkim spotkanym osobom specjalnie przygotowane „plany lekcji” dla dzieci, które zastąpią tradycyjne ulotki, z fantazyjnie narysowanym bohaterem, który na co dzień pamięta o ekologii. Wierzymy, że w taki sposób, można trafić do dzieci, które będą powielały dobre wzorce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ludzi trzeba uświadamiać że mogą powrócić na drzewa lub do jaskiń
wystarczy wyłączyć prąd na kilkanaście dni
nie ma jednoznacznej recepty
ale zrównoważony system mógłby ten stan zpowolnić
a być może utrzymać w dłuższej perspektywie jako jedyne rozwiązanie współistnienie wszystkich organizmów zamieszkujących naszą planetę !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.