Facebook Google+ Twitter

Happening na rzecz pokoju w strefie Gazy

  • Ab Cd
  • Data dodania: 2009-01-18 17:49

Stowarzyszenie Amnesty International symbolicznym łańcuchem pokoju połączyło dziś w stolicy ambasady Palestyny i Izraela.

Happening AI. / Fot. Natalia KalicińskaAkcja rozpoczęła się o godz. 13 na skrzyżowaniu ul. Batorego i Al. Niepodległości, czyli mniej więcej w połowie drogi między ambasadami Izraela i Palestyny. Wzdłuż ulic rozwieszona była taśma, do której warszawiacy mogli przyczepiać białe balony, na których wypisali apele dotyczące zaprzestania działań wojennych w strefie Gazy. - Przyszedłem tutaj bo jestem przeciwny tej wojnie, uważam że powinna się ona wreszcie zakończyć - mówi nam Paweł, jeden z przybyłych na happening.

Happening AI. / Fot. Natalia KalicińskaKażdy mógł przypiąć balon w dowolnym punkcie wytyczonej trasy. Niektórzy uczestnicy udali się zatem w stronę Ambasady Palestyny, inni zaś, w stronę Ambasady Izraela, gdzie równolegle trwała kolejna już demonstracja antywojenna zorganizowana przez Inicjatywę Stop Wojnie.

Akcja Amnesty International była częścią trwającego od 13 do 19 stycznia Międzynarodowego Tygodnia Działań na rzecz Gazy, w którym biorą udział organizacje Amnesty International na całym świecie. Podobne happeningi odbyły się już w innych miastach Polski, pierwszy z nich – 13 stycznia w Lublinie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.