Facebook Google+ Twitter

Happening społeczności PaT-u z okazji Roku Wolontariatu

6 września w Warszawie, przed głównym wejściem do Pałacu Kultury i Nauki, odbył się happening społeczności PaT-u (policyjnego programu Profilaktyka a Ty) w ramach pawilonu Europejskiego Roku Wolontariatu.

Już od samego rana służby techniczne pracowały "pełną parą", aby w południe umożliwić rozpoczęcie występów artystycznych różnym grupom teatralnym, znanym z Ogólnopolskich Przystanków PaT.

Rozpoczęcie akcji nastąpiło o godz. 12, choć już dużo wcześniej na placu można było dostrzec próby techniczne. Na początek spotkanie odbył przemarsz lalek warsztatów teatralnych Kasi Kotowskiej i Romana Holca z Teatru Lalek w Warszawie, które zatańczyły taniec „Bolero”.

Po oficjalnym powitaniu można było wziąć udział w rożnych warsztatach artystycznych np. w warsztatach tańca hip-hop prowadzonych przez Branko Bielopotocky'ego (znanego także z VI Przystanku Pat w Ostrołęce 2011).

Oprócz krótkich warsztatów można było również obejrzeć spektakle teatralne m. in. „Odlot” teatru FANUM z Siedlec, ”Poczekalnię” sceny 07. Do tanecznych atrakcji należał występ Raynela Fernandeza Ballestera i Agnieszki Kurek-Johnson (instruktorów salsy oraz tańca nowoczesnego).

Jak zawsze, nie mogło również zabraknąć warsztatów wokalnych prowadzonych przez Roberta Osama (znanego m.in. z programu "Jaka to Melodia?" Roberta Janowskiego) i jego asystentkę, Kasie Idzikowską. Podczas całego spotkania kilka razy PaT’owicze oraz ochotnicy mieli możliwość zatańczenia „Belgijki”, która stała się hitem VI Przystanku PaT. Happening zakończył się tradycyjnie odśpiewaniem hymnu PaT-u „Nie wracajmy jeszcze na ziemię”.

Akcja trwała do 20.00, potwierdzono przybycie ludzi z ok. 15 miast z całej Polski. Uczestniczyło w niej również wiele ważnych osób: wicedyrektor Departamentu Analiz i Nadzoru MSWiA Edyta Muszyńska, naczelnik Wydziału Profilaktyki i Współpracy ze Społeczeństwem w MSWiA Elżbieta Rusiniak i inni. Kolejne spotkanie PaT'owiczów już w grudniu podczas wigilii społeczności PaT.

Więcej informacji o programie PaT oraz zdjęcia i oficjalna relacja z happeningu znajduje się na PaT

Artykuł został napisany na podstawie relacji mojej przyjaciółki, Sandry Pietrzak z Inowrocławia, którą poznałem na Przystanku. Dzięki Sandra!

Do Wiadomości24 możesz dodać
własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.