Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13382 miejsce

Happy Kids, Happy World. Tato i Mamo musicie się zatrzymać!

Szczęśliwe dzieci, szczęśliwy świat - słyszymy w refrenie utworu promującego projekt, który ruszył na Pomorzu. Dzieci i dorośli, razem w jednej piosence rozpowszechniają receptę na szczęśliwe dzieciństwo.

 / Fot. HDEPomysł na utwór “Happy Kids, Happy World” powstał w głowie Michała Juzonia, dyrektora regionalnego Helen Doron English na Pomorzu. Wraz ze swoją żoną Agnieszką od wielu lat zajmują się nauczaniem. Postanowili skorzystać z tego, że mają kontakt z tak dużą społecznością i zrobić razem coś więcej dla dzieci i dla świata.

Idea pierwszej akcji narodziła się w ich głowach spontanicznie. W niespełna trzy tygodnie powstał tekst, muzyka oraz klip do utworu ‘Happy Kids, Happy World’. Pojawiły się w nim dzieci z pomorskich szkół języka angielskiego Helen Doron English oraz zaprzyjaźnieni rodzice. Pomysłodawcy akcji zwracają uwagę na bardzo ważny temat, jakim jest komunikowanie się ze sobą, ze swoimi dziećmi oraz otoczeniem. Mają nadzieję, że piosenka będzie inspiracją dla dorosłych.

- Obserwujemy dzieci, które przebywają w naszych szkołach, widzimy jak się zachowują. Dzieciaki – to normalne – mają swoje problemy. Trudności z komunikacją, ze zrozumieniem skomplikowanego i pędzącego naprzód świata. Na przerwach zamiast rozmawiać z rówieśnikami wyciągają komórki czy tablety - mówi Michał Juzoń, autor tekstu i muzyki do utworu. - Poprzez akcję chcemy dotrzeć przede wszystkim do rodziców. Niby każdy z nas to wie, ale jakoś nie zawsze to działa. A przesłanie jest proste: zatrzymaj się i zauważ, że najcenniejszą rzeczą jaką możesz dać swoim dzieciom to wspólnie spędzony czas – dodaje.

Organizatorzy zapowiadają kolejne akcje, dotyczące np. zdrowego żywienia, komunikacji bez przemocy czy alternatywnej edukacji. Chcą wspierać dzieciaki i pomagać rodzicom uczyć dzieci szczęśliwie żyć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.