Facebook Google+ Twitter

"Happy now?" - niebawem premiera w Teatrze Polonia w Warszawie

13 kwietnia dziennikarze, a 16. - premierowa publiczność będą mogli zobaczyć najnowszą realizację na scenie warszawskiego Teatru Polonia, którą będzie sztuka Lucindy Coxon "Happy now?".

Maria Seweryn, Rafał Mohr, Bartosz Opania i Katarzyna Kwiatkowska podczas próby spektaklu Happy now? / Fot. materiał Teatru Polonia w WarszawieSztuka Lucindy Coxon został uznany za najlepszy tekst dramatyczny 2008 roku. Jej premiera odbyła się w National Theatre w Londynie, zaś rok później tekst przeniesiono na scenę w Nowym Jorku. "Happy now?" to opowieść o życiu 40-latków z dużego miasta: z rodzinami, karierami, z życiem, które na pierwszy rzut oka jest idealne. Dlaczego jednak zdaje się, że wszyscy bohaterowie sztuki są nieszczęśliwi lub szukają czegoś, czego nie są w stanie precyzyjnie zdefiniować? To spektakl o tym, jak pokolenie dzisiejszych 40-laktów radzi sobie z narastającymi kłopotami - pełen niepoprawnego, bezczelnego humoru, ze znakomitymi dialogami i wyrazistymi postaciami - informuje Józefina Bartyzel z działu Public Relations Teatru Polonia i dodaje, że to spektakl błyskotliwy i nieoczywisty, jak wszystkie sceniczne opowieści Adama Sajnuka, który poza wyreżyserowaniem sztuki zagra w niej jedną z ról.

Tekst "Happy now?" przetłumaczyła Klaudyna Rozhin, scenografię zaprojektowała Katarzyna Adamczyk, muzykę skomponował Michał Lamża, a na dużej scenie Teatru Polonia, poza Sajnukiem, wystąpią: Katarzyna Kwiatkowska, Małgorzata Rożniatowska, Maria Seweryn, Bartosz Opania, Bartłomiej Topa i Rafał Mohr.

Pierwsze popremierowe przedstawienia grane będą w dniach 17 - 25 kwietnia br.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Niestety, Adrianno, choć bardzo bym chciał, bo obsada jest obiecująca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krzysztofie, czy będziesz miał szansę obejrzeć?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.