Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2196 miejsce

Happy Valentines Day, czyli walentynki globalne

Dzień Zakochanych. Jedni się nim cieszą, inni krytykują - takie prawo demokracji. Indonezyjska Rada Ulemów jednoznacznie określa Dzień Świętego Walentego jako nieczysty, a więc zabroniony dla pobożnych muzułmanów.

Orchidea / Fot. Piotr ŚmieszekZbliżają się popularne, globalne już walentynki i jak co roku w okolicach Święta Zakochanych, oprócz zabawy i radości, narasta tu i ówdzie fala medialnej polemiki na temat jego obchodów i sensu tych obchodów stricte.

Okazuje się, iż nie tylko Polacy toczą coroczne akademickie spory, jak i czy w ogóle celebrować ten świecki na wskroś zwyczaj, choć ze Świętym Walentym w tle.

I nie chodzi tu o zajadłe spory frakcji "za i przeciw" lecz jedynie o fakt, iż w mas mediach wciąż napotkać możemy głosy pro i contra, dla tej wciąż jeszcze nowej tradycji, która przyszła do nas wraz z odzyskaną po 1989 roku wolnością.

Nie inaczej jest w Indonezji, z tą jedynie różnicą, iż zważywszy na religijny styl życia na Archipelagu, opinii nieprzychylnych czy wręcz wrogich jest tu więcej i mają one nie świecki, lecz duchowy charakter.

Na walentynki 2011 Rada Ulemów Indonezji (duchownych islamskich) wydała publiczne oświadczenie określające Dzień Zakochanych jako zjawisko absolutnie Haram, czyli nieczyste i niedozwolone dla tutejszych muzułmanów.

Argument koronny to fakt, iż Dzień Świętego Walentego wywodzi się z kultury zachodniej. Skoro zaś kultura zachodnia aprobuje i zachęca do "bliskich kontaktów" przedmałżeńskich pomiędzy ludźmi młodymi, nie pozostaje nic innego, jak ją odrzucić.

Mimo wszystko w tegorocznym apelu Ulemów jest widoczny postęp, gdyż w roku ubiegłym świętowanie Dnia Zakochanych porównano do zakamuflowanego szerzenia chrześcijaństwa.
Młodzież jednak kocha i bawi się ponad podziałami i nie sądzę, by miało to złe implikacje pod jakąkolwiek szerokością czy długością geograficzną.

Happy Valentines Day 2011.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

kxpcqiojelg
  • kxpcqiojelg
  • 14.07.2011 22:12

WPLBlB <a href="http://ryiisuisjkbe.com/">ryiisuisjkbe</a>, [url=http://gxypnjhdfgcp.com/]gxypnjhdfgcp[/url], [link=http://gyzgafwztqqe.com/]gyzgafwztqqe[/link], http://qrlrmbpsvcns.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego ludzie mają się nie radować, dlaczego nie robić najbliższym przyjemnych niespodzianek? Dlaczego mają nie poczuć się dobrze ci, których Walenty jest patronem. I zakochani, i omdlewający i cierpiący na chorobę różnie (również od jego imienia) nazywaną. Uśmiechajmy się, bądźmy dobrzy dla innych, wysyłajmy Walentynki. A kto powiedział, że tylko raz w roku?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każdy Dzień w Roku jest świętem tylko dla Zakochanych Serc!! Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.