Facebook Google+ Twitter

Harce kobiet w Dniu Kobiet

Kto to takie rzeczy widział, żeby wieczór świąteczny zająć sobie czymś takim? Zamiast siedzieć przy stole i biesiadować kobiety decydują się na wysiłek nie lada. Rezygnują z tradycyjnego siedzenia przy stole idą na boisko i czynią swawole.

8 marca w hali widowiskowo-sportowej w Chociwlu, już czwarty rok z rzędu, miały miejsce świąteczne harce kobiet. Całkiem sporo pań przyjechało z oddalonych znacznie miejscowości. Np. panie z Golczewa miały do pokonania ponad 50 km, a panie z Nowogardu ponad 30. Mówiły, że warto.

To wielka frajda spotkać się na luzie, porzucać, pokopać, pobiegać i nawet się spocić. Zamiast siedzieć w domu i ucztować. Po wielkich przygotowaniach handlowych i kulinarnych lepiej jest odprężyć się i nawet troszkę poharcować.

Pomysłodawczynią była pani z otoczenia burmistrza Chociwla, Ewy Ludwińskiej. Pani Ewa jest osobą otwartą na wszelkie propozycje i inicjatywy. Ten ciekawy pomysł wcieliła w życie.

Tym razem miało być 17 zespołów. Przybyło 13 pięcioosobowych drużyn z kibicami. Panie z gminy Chociwel udział w tej imprezie uważają za honorowy obowiązek. "Nie mogę nie skorzystać z okazji zmierzenia się na boisku z najważniejszą osobą na tym terenie. Tym razem nie wygrałam z nią... " - mówi uczestniczka. Panie z Golczewa wykorzystały tę okazję także do pośpiewania w drodze, bo na co dzień raczej tego nie robią.

Wszystkie uczestniczki cenią sobie możliwość spotkanie ze znajomymi, a także poznania nowych osób, nawiązania kontaktów i wreszcie beztroskiego spędzenia czasu wolnego. Czasu wolnego w Dniu Kobiet? Tak, właśnie tak!

Widać, że można inaczej.
A co z dniem...?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Harce były oczywiście w Chociwlu. Domyślam się, a nawet jestem pewien, że główną ich "sprężyną" jest pani Ewa.
Też chciałem poharcować, ale... chłopy się nie zorganizowali :(
Z tych kobiecych harców jest jeszcze coś tu link
i tu http://www.chociwel.pl/aktualnosci/pokaz/260.dhtml

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i Golczewo doczekało się pięknej hali sportowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.03.2010 20:41

Zachwalam i podziwiam zaangażowanie, piękna sprawa! Sport to zdrowie i tak trzymać ! :)))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.