Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23633 miejsce

Harcerki z Copacabana całują się. ZHP protestuje

Całujące się harcerki w teledysku „Copacabana” wywołały oburzenie… harcerzy. Skandal okazał się najlepszą promocją łódzkiej grupy Revlovers.

Niewielu kojarzy łódzki zespół Revlovers, choć ich utwór w lipcu 2013 roku został piosenką dnia radiowej trójki, a nawet kandydował do Listy Przebojów.  / Fot. Print ScriptOpublikowany w grudniu ub.r. teledysk raczej nie porywał. Dopiero oficjalny protest nagonił odsłon. Obejrzano go już blisko 40 tysięcy razy i napisano ponad 140 komentarzy.

Teledysk jak teledysk, na kolana nie powala. Bardzo fajny kawałek. Dzięki pseudoskandalowi go poznałem – napisał w komentarzach depilator69. No cóż jak nie ma się talentu i pomysłu na piosenkę to się chwyta wszystkiego – odmiennie komentuje Jan K.

W zamyśle autorów teledysku miała to być nostalgiczna podróż w lata 90-te, w czas młodości. To przede wszystkim głęboka tęsknota za światem pełnym idei, wartości i marzeń – napisano pod teledyskiem. Co zatem w teledysku oburzyło harcerzy?W końcowych scenach teledysku jedna z aktorek przebrana w harcerski mundur zaczyna robić striptiz, natomiast druga, też w harcerskim mundurze marzy o seksie lesbijskim. Scena pokazuje jak dwie harcerski całują się. Pedalscy ekstremiści czyli Tęczowi Khmerzy wszędzie próbują wepchnąć promocję pedalstwa – napisał w komentarzach Anthony  / Fot. Print ScriptSoprano. Oficjalny protest i żądanie usunięcia utworu z Internetu wniosły władze ZHP, największej organizacji harcerskiej. W odwecie fani zespołu powiadomili „Kampanię przeciw Homofobii”.

Główna Kwatera ZHP wydała oświadczenie, w którym tłumaczy powód protestu. Sednem problemu jest właśnie wykorzystanie znaków towarowych ZHP, symboliki oraz munduru harcerskiego bez wiedzy i zgody naszej organizacji – czytamy w oświadczeniu – Dzisiejsze harcerstwo znacząco odbiega od obrazu przedstawionego w teledysku „Copacabana” […] próba wywołania przez wydawcę oraz zespół Revlovers dyskusji dotyczącej kwestii światopoglądowych jest działaniem obliczonym na zdobycie rozgłosu. Jednocześnie, w ten sposób podejmuje się próbę odwrócenia uwagi od rzeczywistych powodów, dla których ZHP zdecydował się zareagować na emisję teledysku pt. „Copacabana”, które wiążą się z wykorzystaniem znaków, symboli oraz mundurów ZHP bez naszej wiedzy i zgody.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

A czy ta polska angielszczyzna jest chociaż zrozumiała i czy nawiązuje do obrazu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niby po angielsku, ale polskim akcentem zatrąca na milę. Fe!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pedofilia? To zależy ile dziewczyny maja lat. Musi wypowiedzieć się jakiś Freud.

Komentarz został ukrytyrozwiń

pedofilia

Komentarz został ukrytyrozwiń

To przypadkiem nie pedofilja ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba większy mieliby pożytek - jeśli chodzi o rozgłos - gdyby użyli kobiet w habitach...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Marta Jenner Dzisiaj 13:11
Jeżeli założymy, że z roku na rok młodzież jest bardziej wyzwolona, to ma Pani słuszność. Ciekawe, za ile lat takie scenki jak w teledysku będą codziennością?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Dzisiejsze harcerstwo znacząco odbiega od obrazu przedstawionego w teledysku"

To z lat 90-tych też odbiegało. Jeszcze bardziej znacząco...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Autorzy teledysku mogli bardziej zadbać o realia skoro chcieli powrócić do lat 90-tych. Chłopcy na filmiku są ubrani w mundury ZHP wg obecnie obowiązujących wzorów, zaś dziewczęta mają stary krój, nieobowiązujący już kilka lat. Ponadto, na mundurach widać symbole międzynarodowych organizacji skautowych, które nosi się dopiero od drugiej połowy lat 90-tych. Można zatem wnioskować, że twórcom teledysku zależało głównie na szumie medialnym, który przyniesie im popularność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marianie, podobno głodnemu chleb na myśli... Dlaczego Pan nie czyta ze zrozumieniem i próbuje konflikt prawnych zepchnąć na jakieś boje ideologiczne?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.