Facebook Google+ Twitter

Harcerska Akcja Znicz - ZHP Hufiec Tarnów

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-04-09 06:58

Tarnowscy harcerze wędrownicy 1TWDH "Czarna Jedynka", jak również inne drużyny harcerskie działające w Hufcu ZHP Tarnów, po raz kolejny zorganizowali Harcerską Akcję Znicz, której celem było uzyskanie środków materialnych.

Harcerska Akcja Znicz - ZHP Hufiec TarnówHarcerska Akcja Znicz trwała od 29 października do 1 listopada. Umundurowanych harcerzy sprzedających znicze można było spotkać pod Starym Cmentarzem w Tarnowie oraz Cmentarzem w Mościcach. Uzyskane w ten sposób środki pieniężne zostaną przeznaczone m.in. na mundury dla nowych członków, obozy, rajdy i biwaki harcerskie oraz inne cele statutowe. Jednym z priorytetowych zadań tarnowskich harcerzy jest zorganizowanie szeregu działań związanych z obchodzeniem 100-lecia Czarnej Jedynki, a tym samym tarnowskiego harcerstwa. Drużyna 5 listopada 1911 roku została formalnie powołana przez przybyłego do Tarnowa twórcę żywiołowo rozwijającego się we Lwowie ruchu harcerskiego - Andrzeja Małkowskiego. 1TWDH "Czarna Jedynka" jako jedna z pierwszych drużyn w Polsce dała początek tarnowskiemu harcerstwu. Wysoko ceniona przez społeczeństwo za swe doniosłe czyny zarówno podczas I i II WŚ oraz okupacji radzieckiej przeszła do legendy harcerstwa. Pomimo tak odległych lat i "zawieruchy wieków" w dziejach Polski i harcerstwa Czarna Jedynka nadal działa w III LO w Tarnowie.

Związek Harcerstwa Polskiego jako organizacją pozarządową nie otrzymuje wsparcia ze środków budżetu państwa, a jedynym możliwym rozwiązanie do uzyskania środków materialnym do realizacji również zadań Organizacji Pożytku Publicznego, jaką jest ZHP, jest m.in. prowadzona przez młodzież harcerską
"Akcja Znicz".

To właśnie dzięki tej wspaniałej młodzieży harcerstwo ma środki na działalność, bez których nie mogłoby funkcjonować. Dla naszego środowiska jest bardzo ważnym, iż społeczeństwo wspiera naszą organizację, widząc tym samym jak wielką rolę odgrywa ono w pracy, w wszechstronnym rozwoju i wychowaniu młodzieży.

http://picasaweb.google.com/czarna.jedynka.tarnow/HarcerskaAkcjaZnicz1TWDHCzarnaJedynka2010

Redaktor:
dh Tomasz Guziak

Związek Harcerstwa Polskiego
Hufiec Tarnów
1 TWDH "Czarna Jedynka"

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.