Facebook Google+ Twitter

Harcerska letnia przygoda: Rajd Grunwaldzki 2014

Rajd Grunwaldzki to letnia wyprawa harcerzy w czasy Krzyżaków i króla Jagiełły.

 / Fot. Materiał ZHPHarcerze na okres lata odrywają się od szkoły, ale nie od nauki... To niesamowite, ale własnie podczas atrakcyjnego wakacyjnego wypoczynku można się nauczyć najwięcej. W dodatku w bardzo atrakcyjnej formie. Właśnie takim edukacyjno-turystycznym przedsięwzięciem jest organizowany cyklicznie od kilku lat Rajd Grunwaldzki.

W tym roku podczas rajdu na terenie trzech województw (warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego oraz mazowieckiego) wypoczywa, bawi się i uczy blisko ośmiuset druhen i druhów ze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy zjechali praktycznie z całej Polski. Organizatorzy rajdu przygotowali dla nich dziesięć tras rajdowych, na których przeniosą się w dawne czasy, od średniowiecza, poprzez renesans i barok, po historię najnowszą, a stawiane przez uczestnikami zadania pozwolą na zdobycie nowej wiedzy historycznej.

Tegoroczny rajd wystartował w miniony czwartek i zakończy się jutro, 7 lipca. Od początku harcerzom pogoda dopisuje, więc bawią się świetnie. Na rajdzie wprowadzono nowe, dotychczas niestosowane formy pracy, takie jak gryfikacja, panoramio, urban legends, questing.

Harcerze podczas rajdu muszą wykazać się sprytem, wiedzą, spostrzegawczością i zaradnością by sprostać postawionym przed nimi zadaniom. A to najlepsza droga - nauka przez zabawę.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Znakomita relacja z rajdu dostępna tutaj: http://harcweb.pl/hal/jak-bylo-na-rajdzie-grunwaldzkim-2014/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.