Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24423 miejsce

Harcerska relacja z VI Przystanku Profilaktyka a Ty

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-07-15 17:48

Przystanek PaT to coroczne, ogólnopolskie spotkanie młodzieży z całego kraju. Na uczestników, każdego roku czeka moc atrakcji. Przez pięć dni odbywają się bezpłatne warsztaty artystyczne i profilaktyczne spektakle teatralne.

Logo Przystanku / Fot. 6 PPaTW Ostrołęce i Kadzidle między 4, a 10 lipca 2011 odbywał się VI Ogólnopolski Przystanek PaT, którego autorem i szefem jest insp. Grzegorz Jach. „Przystanek PaT”, to coroczne, ogólnopolskie spotkanie młodzieży z całego kraju. W programie przewidziane są warsztaty artystyczne, naukowe i profilaktyczne, rozmowy filozoficzne, rozmowy korczakowskie, koncerty oraz spektakle w wykonaniu grup teatralnych z całej Polski. Wartością tej inicjatywy są ludzie, którzy chcą działać dla drugiego człowieka. "Nie papier a człowiek". Tegoroczny przystanek odbywał się na Kurpiach. Z Łomży było 26 osób, m.in. członkowie łomżyńskiej grupy Profilaktyka a Harcerstwo ON ALBO MY.

Dnia pierwszego dojechałem na przystanek na godz. 14.00. Odbyła się rejestracja uczestników. Parę minut po godzinie 17.00 miało miejsce uroczyste otwarcie Przystanku z udziałem m.in. władz lokalnych Ostrołęki i Kadzidła, ministra Adama Rapackiego, komendanta głównego Policji gen. insp. Andrzeja Matejuka.

Odbyło się symboliczne przekazanie prezydentury Polsce w EUCPN przez przedstawicielkę z Wegier poprzez przekazanie flagi. Następnie odbyła się etiuda teatralna POCZEKALNIA i wypowiedzi gospodarzy, którzy przywitali uczestników. Kurpianki przekazały insp. Grzegorzowi koronę kurpiowską i wystąpił Zespół Pieśni i Tańca KURPIANKA. Następnie wszyscy instruktorzy zostali zaproszeni na scenę i mówili o swoich warsztatach. Wszyscy odśpiewaliśmy hymn Przystanku PaT i odbyło się spotkanie uczestników z instruktorami danych warsztatów. Następnie odbyła się kolacja i spektakl "Na krawędzi" z Teatru INACZEJ z Sokołowa Podlaskiego. Następnie przedstawienie regulaminu i spotkanie z producentem filmowym, Konradem Wojterkowskim i koncert grupu COORP.

Przed godziną 10 poszedłem na warsztaty dziennikarskie. Mieliśmy spotkanie z red. naczelną gazety POLICJA 997, z p. Ireną Fedorowicz i fotografem magazynu, Krzysztofem Chrzanowskim. Następnie odbył się obiad, po których był warsztaty profilaktyczne, które zawsze otwierał insp. Grzegorz Jach.

Na warsztatach został wyświetlony film Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy i Stołecznej Komendy Policji pt. "Nie warto ryzykować. Cyberprzemoc" i spotkanie o własności intelektualnej "Informatyk to też artysta" z dziennikarzem Irkiem Wroną. A na scenie wystąpił Garwolin: teatr Rękawiczka ze spektaklem "Sekret" i koncert zespołu Fanatycy, i obiad. Następnie uczestniczka Sandra z grupy teatralnej Azyl zaprosiła mnie na spektakl jej grupy teatralnej pt. CREEPS, na który się wybrałem do klubu Oczko specjalnie podstawionym autobusem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.