Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26511 miejsce

Harcerska wigilia w Radomsku

Harcerze z drużyn działających w powiecie radomszczańskim spotkali się na wspólnej Wigilii. Połamali się opłatkiem, śpiewali kolędy i zjedli własnoręcznie zrobione potrawy.

Wigilijny stół / Fot. Ilona ZemłaNa Wigilii pojawili się przedstawiciele trzech drużyn - 77. Drużyny Harcerskiej "BUKI", 26. Drużyny Harcerskiej "Żywioły" i 14. Drużyny Starszoharcerskiej. Organizatorem była pierwsza z tych drużyn.

Przygotowania zaczęły się dwa tygodnie wcześniej. Zastępy z 77. DH dostały zadania: przyrządzenie potraw, przygotowanie jasełek, przygotowanie oprawy muzycznej w postaci kolęd, przystrojenie miejsca, w którym miała odbyć się Wigilia. Harcerze z wielkim zaangażowaniem przygotowali uroczystą wieczerzę wigilijną. Ciekawym elementem wystroju była choinka z własnoręcznie przygotowanymi ozdobami.

Wigilia rozpoczęła się tradycyjnie, w chwili gdy na niebie pojawiła się pierwsza gwiazdka. Na stole nie zabrakło opłatka, którym wszyscy się podzielili między sobą, oraz światełka przekazanego z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Po złożeniu życzeń wszyscy przystąpili do spożywania potraw. Można było spróbować zupy grzybowej, karpia (zrobionego z czekolady!), kilku rodzajów ciast, słodyczy, owoców.

Każdy z zastępów należących do 77. DH "BUKI" zaprezentował jasełka. Zadziwiające było to, że w tak krótkim czasie, mimo obowiązków w domu, harcerze zmobilizowali się do przygotowania tych przedstawień. Wigilia zakończyła się śpiewaniem kolęd i trwała do późnych godzin wieczornych.

Harcerze dzielący się opłatkiem / Fot. Ilona Zemła- Nigdy nie miałam styczności z harcerstwem, tylko raz, całkiem niedawno byłam na wyjeździe z harcerzami jako opiekun, ale jestem pod wrażeniem tej ciepłej rodzinnej atmosfery jaka panowała na Wigilii - powiedziała Kasia, którą harcerze zaprosili.

Wśród gości wigilijnych był także, między innymi, komendant radomszczańskiego hufca hm. Łukasz Więcek, sekretarz hufca pwd. Dominika Szwed oraz kierownik administracyjny hufca pwd. Piotr Jaworski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

witamy na pokładzie W24 :) 5!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozdrowienia z Hufca Pionki;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Udany debiut :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.