Facebook Google+ Twitter

Harcerskie Zaduszki „Orszy”

Muzeum Harcerstwa udostępniło na swojej stronie internetowej archiwalne audycje Rozgłośni Harcerskiej, m.in. wspomnienia Stanisława Broniewskiego „Orszy”, byłego naczelnika Szarych Szeregów.

 / Fot. Muzeum Harcerstwa zajmuje się nie tylko gromadzeniem i archiwizowaniem harcerskich pamiątek oraz organizacja wystaw. Realizuje także różne projekty. Jednym z nich, którego efekt można posłuchać w Internecie, jest projekt „Digitalizacja archiwalnych nagrań Rozgłośni Harcerskiej”. Zadanie to zrealizował zespół koordynowany przez phm. Michała Piotrowskiego dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Do tej pory udało się zarchiwizować w plikach cyfrowych blisko osiemset audycji.

http://muzeumharcerstwa.pl/rozgonia-harcerska-2012/704-qharcerskie-zaduszkiq-szare-szeregi-min-orsza.html

Za pośrednictwem Internetu można już odsłuchać wspomnienia harcerskich seniorów, między innymi Stefan Mirowski, Stanisław Broniewski „Orsza”, Stanisław Sieradzki „Świst”, Zofia Florczak, a także reportaże, wywiady z ciekawymi osobami, relacje z imprez harcerskich, audycje o problemach młodzieży i audycje popularnonaukowe. Repertuar będzie systematycznie rozszerzany.
Zainteresowanych zapraszamy na stronę: http://muzeumharcerstwa.pl/rozgonia-harcerska-2012.html.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo ciekawy artykuł. Dobrze, że Muzeum Harcerstwa Polskiego udostępnia archiwalne nagrania. Wzbogaci to historyczne karty wspaniałej organizacji, która dała mi w młodości wiele radości...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.