Facebook Google+ Twitter

Harcerze chcieli zlinczować sportowca

Andrzej*, wschodząca gwiazda rugby, o mały włos zostałby zlinczowany tylko dlatego, że znalazł się o niewłaściwym czasie w niewłaściwym miejscu.

 / Fot. Darek SzczecinaZapowiadała się kolejna nudna, spokojna letnia noc. Nikt nie myślał, że tym razem...

W środku nocy rozległ się huk petardy, który postawił wszystkich na równe nogi. Wprawdzie harcerze przyzwyczajeni są do nocnych manewrów, ale tym razem nie było żadnych komend ani gwizdków. Wartownicy czujnie rozglądali się dokoła. W krzakach dostrzegli nieproszonego gościa. Nie minęło kilka sekund, gdy dopadli intruza. Na szczęście Andrzej*, uczestnik pobliskiego obozu sportowego, sparaliżowany strachem nie uciekał.

Tylko ich nie bić


Komendant obozu nie lubi jak go ktoś w nocy budzi. Zaalarmowany biegł do wartowników krzycząc: tylko ich nie bić. Gdyby Andrzej* próbował ucieczki, najprawdopodobniej nazajutrz zamiast jechać na sparing do Chojnic, leczyłby rany w miejscowym szpitalu.

Wiadomo było, że Andrzej* nie przyszedł sam. Harcerze uformowali tyralierę i przeczesali pobliski las. W świetle latarek było widać, jak nieproszeni goście uciekają, zostawiając swego kolegę na pastwę harcerzy.

Halo. Jest tu ktoś? Gdzie ja jestem?


Nikt nie wie, dlaczego Wojtek* nie uciekł, ani jak udało mu się ukryć przed harcerzami. Ale sam w lesie nie chciał siedzieć. Idąc w stronę światła krzyczał: Halo. Jest tu ktoś? Gdzie ja jestem? Duch bojowy sportowca został gdzieś w krzakach. Teraz szukał kogoś, kto mu pomoże wrócić do kolegów. Gdy spisywali go policjanci, Wojtkowi* powróciła zgubiona w lesie pewność siebie, arogancja i buta.

* Imiona bohaterów zostały zmienione.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Panie Andrzeju, dziękuję za uwagi. Poprawiam tytuł i nieco uzupełniam treść.
Dziękuję internautom, którzy podesłali mi stronę ze zdjęciem bojowych sportowców. Samego zdjęcia nie opublikuję, bo osoby na nim łatwo rozpoznać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z harcerzami jet jak z kaczkami:harcerz-patriota,kaczka-domowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.