Facebook Google+ Twitter

Harcerze: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Kogo wychowamy?

W najbliższy czwartek kadra największej harcerskiej organizacji zasiądzie przed komputerami by dyskutować o tożsamości ZHP. To pierwsza tego rodzaju debata z wykorzystaniem Internetu. Będzie można dyskusję śledzić na żywo, on-line.

 / Fot. Materiał ZHPW Związku Harcerstwa Polskiego, największej harcerskiej organizacji w Polsce, trwa dyskusja o kształcie Związku, harcerskich ideałach i... propozycjach zmian w Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim. Specjalnie powołany zespół przygotował propozycje zmian, które były omawiane i dyskutowane przez kadrę hufców harcerskich. Okazuje się, że harcerskie środowisko nie jest jednomyślne, czego dowodem jest powracająca dyskusja na forach internetowych.

W nadchodzący czwartek, 18 czerwca, w godzinach 20-22 odbędzie się otwarta, ogólnopolska debata mająca dać odpowiedź na zasadnicze pytanie: Czy ZHP potrzebuje nowego zdefiniowania i opisania harcerskich wartości?

Obejrzyj zapowiedź harcerskiej debaty on-line

Organizatorzy debaty zaprosili do studia w Warszawie ekspertów i liderów harcerskich opinii, którzy spróbują znaleźć odpowiedzi na pytania: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Kogo wychowamy? Harcerskie dyskusje charakteryzują się tym, że każdy instruktor może zabrać głos, a każda wypowiedź jest ważna - Czytamy zaproszenie do dyskusji na stronie ZHP - Harcerze z całej Polski mogą posłuchać wypowiedzi ekspertów oraz instruktorów i – co najważniejsze – zabrać głos w bardzo ważnej dyskusji dla naszej organizacji. / Fot. Materiał ZHPCzytaj także: Dlaczego media chcą odebrać harcerzom Boga?

Każdy instruktor ZHP będzie mógł włączyć się do rozmowy, przedstawić swoją opinię oraz zadać pytanie ekspertom i przedstawicielom władz naczelnych. Organizatorzy debaty przewidują, że ta żywa dyskusja będzie wstępem do dalszej rozmowy o Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim. To dyskusja o akcentach, wartościach i kręgosłupie moralnym organizacji - napisano w zaproszeniu do debaty - Bądź świadomym instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego i zabierz głos w najważniejszej dyskusji ostatnich lat – weź odpowiedzialność za organizację.

Harcerze będą mogli oglądać dyskusję na żywo za pośrednictwem kanału ZHP360:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

A więc, relacja zaczęła się z lekkim poślizgiem, od początku szwankował dźwięk. Relację oglądało dwa i pół tysiąca internautów.
Relacja jest do obejrzenia na YT, próby wejścia na wizję internautów nie powiodły się, odczytano jedynie ciekawsze wypowiedzi.
W poniedziałek druga część dyskusji, tym razem bardziej o konkretach dotyczących ew zmian w Prawie Harcerskim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już startuje. Miłego oglądania

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już tylko 5 godzin :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście, postaram się napisać jakąś relację z debaty. Ale każdy zainteresowany tematem może osobiście śledzić dyskusję na YT. Do rozpoczęcia pozostało 46 godzin.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Debata z wykorzystaniem Internetu? Świetny pomysł. Mam nadzieję, że dane mi będzie także przeczytać tekst dot. wniosków do jakich doszli harcerze...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.