Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15692 miejsce

Harcerze: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Kogo wychowamy?

W najbliższy czwartek kadra największej harcerskiej organizacji zasiądzie przed komputerami by dyskutować o tożsamości ZHP. To pierwsza tego rodzaju debata z wykorzystaniem Internetu. Będzie można dyskusję śledzić na żywo, on-line.

 / Fot. Materiał ZHPW Związku Harcerstwa Polskiego, największej harcerskiej organizacji w Polsce, trwa dyskusja o kształcie Związku, harcerskich ideałach i... propozycjach zmian w Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim. Specjalnie powołany zespół przygotował propozycje zmian, które były omawiane i dyskutowane przez kadrę hufców harcerskich. Okazuje się, że harcerskie środowisko nie jest jednomyślne, czego dowodem jest powracająca dyskusja na forach internetowych.

W nadchodzący czwartek, 18 czerwca, w godzinach 20-22 odbędzie się otwarta, ogólnopolska debata mająca dać odpowiedź na zasadnicze pytanie: Czy ZHP potrzebuje nowego zdefiniowania i opisania harcerskich wartości?

Obejrzyj zapowiedź harcerskiej debaty on-line

Organizatorzy debaty zaprosili do studia w Warszawie ekspertów i liderów harcerskich opinii, którzy spróbują znaleźć odpowiedzi na pytania: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Kogo wychowamy? Harcerskie dyskusje charakteryzują się tym, że każdy instruktor może zabrać głos, a każda wypowiedź jest ważna - Czytamy zaproszenie do dyskusji na stronie ZHP - Harcerze z całej Polski mogą posłuchać wypowiedzi ekspertów oraz instruktorów i – co najważniejsze – zabrać głos w bardzo ważnej dyskusji dla naszej organizacji. / Fot. Materiał ZHPCzytaj także: Dlaczego media chcą odebrać harcerzom Boga?

Każdy instruktor ZHP będzie mógł włączyć się do rozmowy, przedstawić swoją opinię oraz zadać pytanie ekspertom i przedstawicielom władz naczelnych. Organizatorzy debaty przewidują, że ta żywa dyskusja będzie wstępem do dalszej rozmowy o Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim. To dyskusja o akcentach, wartościach i kręgosłupie moralnym organizacji - napisano w zaproszeniu do debaty - Bądź świadomym instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego i zabierz głos w najważniejszej dyskusji ostatnich lat – weź odpowiedzialność za organizację.

Harcerze będą mogli oglądać dyskusję na żywo za pośrednictwem kanału ZHP360:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

A więc, relacja zaczęła się z lekkim poślizgiem, od początku szwankował dźwięk. Relację oglądało dwa i pół tysiąca internautów.
Relacja jest do obejrzenia na YT, próby wejścia na wizję internautów nie powiodły się, odczytano jedynie ciekawsze wypowiedzi.
W poniedziałek druga część dyskusji, tym razem bardziej o konkretach dotyczących ew zmian w Prawie Harcerskim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już startuje. Miłego oglądania

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już tylko 5 godzin :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście, postaram się napisać jakąś relację z debaty. Ale każdy zainteresowany tematem może osobiście śledzić dyskusję na YT. Do rozpoczęcia pozostało 46 godzin.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Debata z wykorzystaniem Internetu? Świetny pomysł. Mam nadzieję, że dane mi będzie także przeczytać tekst dot. wniosków do jakich doszli harcerze...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.