Facebook Google+ Twitter

Harcerze kopali z zapałem

Emocjonujące mecze, występy cheerleaderek i konkursy, a na koniec odbezpieczona gaśnica-harcerze kolejny raz pokazali na co ich stać. W miniony weekend w stolicy odbył się VI Warszawski Memoriał Gen. Maczka Drużyn Harcerskich w Piłce Nożnej.

Chętnych do gry dziewcząt było tak wiele, że stworzono oddzielną grupe damską / Fot. Biuro Prasowe MemoriałuW tym roku pod honorowym patronatem Prezydenta m. st. Warszawy impreza wystartowała w Zespole Szkół nr 55 im. gen. Maczka w Warszawie. W sobotę rozegrano mecze harcerzy w wieku 10-15 lat. Wszystkie 25 zgłoszonych zespołów podzielono na sześć grup, a spośród wszystkich aż osiem drużyn przeszło do fazy pucharowej. Już wtedy rozemocjonowana publiczność z trudem powstrzymywała emocje. Na stronie internetowej wydarzenia pojawił się wówczas wpis: „Atmosfera panująca na Memoriale była tak gorąca, że skłoniła kogoś do odbezpieczenia gaśnicy!”. I rzeczywiście, z godziny na godzinę doping stawał się coraz głośniejszy, coraz silniejszy, aż jeden z uczestników zdecydował się na puszczenie w ruch gaśnicy, której zawartość rozpylił po korytarzu tuż przy boisku. Szybka interwencja organizatorów uchroniła zawodników przed zagrożeniem. Rozgrywki toczyły się bez przerwy, jednak zwycięzcę wyłoniono dopiero przed 21.

W kategorii 10-15 zwyciężył zespół "Wataha" z hufca ZHP Radom-Miasto / Fot. Biuro Prasowe MemoriałuNie było tu niespodzianki – reprezentacja hufca ZHP Radom-Miasto, która rok temu zajęła drugie miejsce, teraz triumfowała w pełni. – Nie ma nic lepszego niż gra fair - play, którą mogliśmy oglądać w każdej sekundzie meczu – mówił tuż po rozgrywkach Tomasz Grzyb z 13. WLDH „Skrzydło”. Tomek grał na Memoriale już trzeci raz, jednak dopiero w tym roku jego zespołowi udało się osiągnąć naprawdę dobre rezultaty. – Zajęliśmy czwarte miejsce – wspomina i dodaje, że w poprzednich latach nie wychodzili nawet z grupy.

Podczas apelu kapitanowie zespołów meldowali gotowość do gry / Fot. Biuro Prasowe MemoriałuPierwsze mecze w kategorii 16-wzwyż rozpoczęły się w niedzielę o 10. Aż 28 zespołów stanęło do konkursu piłkarskiej sprawności i umiejętności, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Przez większą część turnieju faworytem wydawał się zespół z hufca ZHP Płock, który rozpoczął mecz finałowy z dwupunktową przewagą już w pierwszych minutach spotkania. Szala zwycięstwa przechyliła się jednak na stronę 20. Środowiskowej Drużyny Wędrowniczej im.Tadeusza Zawadzkiego z hufca ZHP Jaktorów, która zdobyła puchar Memoriału, pierwsze miejsce w kategorii 16-wzwyż i prestiżowy tytuł zwycięzcy VI Memoriału Gen. Maczka. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne upominki: krokomierze Cinema City, książki wydawnictwa Prószyński i S-ka, filmy Monolith Video, a kapitanowie zespołów dostali dodatkowo gadżety polskiej reprezentacji w piłce nożnej ufundowane przez PZPN.

Podczas ceremonii otwarcia imprezy wszyscy zadownicy stawili się w mundurach / Fot. Biuro Prasowe MemoriałuMemoriał Generała Maczka to wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju impreza. Tylko tutaj spotkać mogą się wszyscy harcerze niezależnie od tego do jakiej organizacji należą. Sukces przedsięwzięcia to bez wątpienia zasługa zespołu organizacyjnego, który każdemu z zawodników służył pomocą i starał się wychodzić naprzeciw wszystkim ich potrzebom. – Jestem z nich naprawdę dumny – podkreślił po imprezie organizator Memoriału, Wojtek Puchacz z hufca ZHP Warszawa Żoliborz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Super, harcerze z Radomia górą, moja krew! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.