Facebook Google+ Twitter

Harcerze organizują festiwal artystyczny

Jeszcze przez niecały tydzień można zgłaszać się do udziału w Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalu Artystycznym OPAL, który odbędzie się w dniach 4-6 grudnia w Radomsku. Co ważne - festiwal jest otwarty także dla osób spoza ZHP.

Plakat OPAL 2008 / Fot. materiały promocyjne organizatorówOPAL to festiwal z 23-letnią tradycją. Początkowo występowali w nim tylko harcerze. Z czasem przybrał on ogólnopolską formę i zaczęły się pojawiać także osoby spoza ZHP. Obecnie na OPAL składają się następujące konkursy: piosenki, recytatorski, literacki, fotograficzny oraz plastyczny. Festiwal ten to trzy dni emocjonujących wrażeń. Przez pierwsze dwa i pół dnia trwają przesłuchania w konkursie piosenki i recytatorskim. Są też oceniane prace na pozostałe konkursy. Następnie odbywa się oficjalne podsumowanie rywalizacji artystycznej oraz wręczenie nagród w poszczególnych konkursach i kategoriach wiekowych.

Cały festiwal ma zawsze określoną stylizację. W tym roku stylizacja nawiązywała będzie do krańca świata, bezludnej wyspy i statku dryfującego na morzu. Scena zapewne zmieni się w pokład ogromnego żaglowca z marynarzami na pokładzie. Warto zaznaczyć, że przygotowanie festiwalu to ogromne przedsięwzięcie dla organizatorów, którymi są młodzi ludzie. Oczywiście wspierają ich liczni sponsorzy, instytucje samorządowe oraz kulturalne z regionu jak i z całego kraju.

Dla osób niezrzeszonych w Związku Harcerstwa Polskiego OPAL jest przede wszystkim wydarzeniem artystycznym. Natomiast dla harcerzy z Hufca Radomsko to także podsumowanie minionego roku i wręczenie tzw. nagrody dh. Rosi. Nagroda ta ma ma charakter prestiżowy i jest największym wyróżnieniem jakie może dostać jednostka harcerska z Hufca Radomsko.

Zgłoszenia do tegorocznego OPAL-u przyjmowane są do 28 listopada. Nie ma ograniczeń wiekowych, ale większość konkursów odbywa się w kategoriach wiekowych. Organizatorzy zapewniają przyjezdnym m.in. nocleg. Więcej szczegółów dotyczących tematów konkursów, regulamin oraz inne sprawy organizacyjne festiwalu można znaleźć na stronie internetowej Komendy Hufca ZHP Radomsko - http://www.radomsko.zhp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.