Facebook Google+ Twitter

Harcerze poplotkują ze skautami całego świata na JOTI

W sobotę i niedzielę (18-19 października) odbędzie się największy na świecie zlot skautowy, tzw. JOTI, czyli Jamboree On The Internet (Światowe Skautowe Jamboree w Internecie).

 / Fot. Materiał organizatoraW nadchodzący weekend skauci z całego świata wezmą udział w "wirtualnym" zlocie. Jest to najtańsze na świecie Jamboree, bez ograniczeń wiekowych, rasowych i wyznaniowych. Jedyną przeszkodą może być brak dostępu do Internetu. Ale i to, w drugiej dekadzie XXI wieku okazuje się łatwe do pokonania.

Podczas tej internetowej rozmowy skauci, i nasi harcerze, wymienią się doświadczeniami, nawiążą nowe przyjaźnie i poznają nowe języki. Bowiem podczas JOTI można rozmawiać w dowolnym języku.

 / Fot. Materiał organizatoraAby dołączyć do JOTI wystarczy wejść na czat.zhp.pl wpisać swój nick/pseudonim i zrobić pierwszy krok, np. witając skautów na kanale - zachęcają organizatorzy - Na zarejestrowanych użytkowników czeka szereg atrakcji. Wśród nich między innymi gra w międzynarodowe bingo - JamPuz. Dla początkujących przygotowano prosty poradnik.

Będą też i inne atrakcje, ale o tym już na oficjalnej stronie jotajoti.info.

Nasze harcerstwo zawsze było awangardą. Już w pierwszych latach działalności harcerze zajmowali się m.in. technikami łączności, od sygnalizacji, poprzez telefony polowe a na krótkofalarstwie kończąc. Nowy wiek przyniósł nowe możliwości i harcerze sięgnęli po Internet.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.