Facebook Google+ Twitter

Harcerze przekażą Betlejemskie Światło Pokoju

W niedzielę w Częstochowie radomszczańscy harcerze odpalili znicze od Betlejemskiego Światła Pokoju, które przybyło aż z Groty Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Od poniedziałku będą przekazywać ogień na terenie Radomska.

Betlejemskie Światło Pokoju jest przekazywane przez harcerzy. / Fot. Paweł DudekBetlejemskie Światło pokoju to nazwa odbywającej się co roku akcji organizowanej przez skautów z całego świata. Polega ona na przekazywaniu ognia, który pierwotnie zostaje zapalany w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Następnie skauci przekazują ogień do najdalszych zakątków Europy nie gasząc go. Idea przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju narodziła się w Austrii. Od 1991 roku w akcji tej biorą udział harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego. Szczytnym celem akcji jest to, aby ogień z Betlejem trafił na każdy wigilijny stół.

W nocy z 13 na 14 grudnia ogień trafił do Polski. Rano był już w Częstochowie i Krakowie. W niedzielę radomszczańscy harcerze w liczbie kilkudziesięciu osób odebrali symboliczny płomień z Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Jasnogórskiej w Częstochowie. Idea przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju narodziła się w Austrii. / Fot. Paweł DudekO godz. 20 wrócili do Radomska i przekazali ogień do miejscowego klasztoru. Od poniedziałku będą go przekazywali m.in. lokalnym samorządom, posłom, przedsiębiorcom, instytucjom i organizacjom. Harcerze przyniosą Betlejemskie Światło Pokoju także 21 grudnia pod budynek Urzędu Miasta. Odbędzie się tam "Wigilia Radomszczan", każdy będzie mógł zapalić swój lampion bądź znicz i zanieść symboliczny płomień na rodzinną wigilię.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.