Facebook Google+ Twitter

Harcerze stawiają na warsztaty

OPAL to festiwal artystyczny organizowany co roku przez harcerzy z Hufca Radomsko. Prawdziwym przedsmakiem festiwalowych emocji są warsztaty przygotowujące do udziału w konkursach.

logo festiwalu / Fot. zaprojektował Marcin KałkaOPAL składa się z kilku konkursów, w których mogą wziąć udział także osoby nie należące do ZHP. Ogólnopolski charakter festiwalu sprawia, że co roku harcerze Hufca Radomsko starają się wzbogacać ofertę. W tym roku postawiono na warsztaty przygotowujące do poszczególnych konkursów.

Na przełomie września i października odbyły się warsztaty fotograficzne. Prowadził je radomszczański fotograf Jacek Porzeżyński. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. jaką rolę odgrywa światło podczas sesji studyjnej, jak należy trzymać aparat oraz co powinno się znajdować na drugim planie fotografii. Z pewnością te wskazówki oraz cała wiedza przekazana im na trzech spotkaniach przyda się podczas robienia zdjęcia na konkurs w ramach OPAL-u.

W najbliższym czasie odbędą się także inne warsztaty. 12 i 14 października będą miały miejsce zajęcia przygotowujące do udziału w konkursie literackim. 21 i 26 października odbędą się warsztaty plastyczne. Prawdziwym hitem są jednak zajęcia przygotowujące do konkursu piosenki. Harcerzom z Hufca Radomsko udało się sprowadzić na nie prawdziwe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. 12 listopada odbędą się warsztaty wokalne, które będą prowadzone przez Krystynę Prońko oraz Ryszarda Strojca. Natomiast 19 listopada w Radomsku zagości Bogusław Mec i zespół Perły i Łotry.

Są jeszcze wolne miejsca na wyżej wymienione warsztaty. Wszystkie odbywają się w Radomsku (woj. łódzkie), udział jest bezpłatny. Istnieje ważny warunek - uczestnik warsztatów musi wziąć udział w grudniowym konkursie festiwalowym.

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są w siedzibie Komendy Hufca ZHP Radomsko (ul. Bugaj 3) bądź telefonicznie pod nr 44 683 24 66. Regulamin festiwalu wraz z terminarzem zgłoszeń na poszczególne konkursy dostępny jest na stronie internetowej festiwalu - http://www.opal.zhp.pl.

Tegoroczny OPAL odbędzie się w dniach 3-5 grudnia w Radomsku. Hasłem przewodnim festiwalu jest "OPAL... o krok naprzód".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Też tam będę! Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia na OPAL-u :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.