Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15317 miejsce

Harcerze w Legionach. Nowa wystawa Muzeum Harcerstwa

Muzeum Harcerstwa zaprasza do odwiedzenia nowej wystawy "Harcerze w Legionach". Przedstawiono tam sylwetki legionistów związanych z ruchem harcerskim i skautowym.

Harcerscy seniorzy na otwarciu wystawy. / Fot. Materiał ZHPMuzeum Harcerstwa od kilku lat promuje wiedzę o Harcerstwie. Nie tylko bada dzieje ruchu skautowego w Polsce ale i organizuje wystawy. Obok ekspozycji stałej dysponuje kilkoma ciekawymi wystawami objazdowymi. Z tych ostatnich często korzystają harcerze w terenie, gdyż nie każdy jest w stanie pojechać do stolicy by obejrzeć i poznać kawałek historii swojej organizacji.

Ostatnio Muzeum zyskało nową wystawę "Harcerze w Legionach". Na planszach przedstawiono sylwetki legionistów związanych z ruchem skautowym i harcerskim. Autorami wystawy są: Paweł Bezak, Kaja Drąg, Małgorzata Jarosińska, Anna Radziejowska-Hilchen i Justyna Tworek. Autorem koncepcji graficznej jest Agata Brzezińska.

Nowe kierownictwo ZHP na otwarciu wystawy. / Fot. Materiał ZHPPrezentowane na wystawie fotografie pochodzą ze zbiorów Muzeum Harcerstwa, Centralnego Archiwum Wojskowego, Muzeum Wojska Polskiego oraz Centralnej Biblioteki Wojskowej. Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo obrony Narodowej.

Wystawa jest godna polecenia nie tylko harcerzom ale i miłośnikom historii oraz wojskowości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.