Facebook Google+ Twitter

Harcerze z całej Polski w sierpniu spotkają się w Kielcach

W sierpniu tego roku 10 tysięcy harcerzy spotka się w Kielcach (na zalesionym terenie byłego poligonu wojskowego) podczas dziesięciodniowego Zlotu Harcerstwa Polskiego. Przeżyją kolejną harcerską przygodę, będą wspólnie bawić się i uczyć.

Leśne, harcerskie zajęcia. / Fot. Liliana KoseckaZlot odbędzie się w dniach 10 -19 sierpnia i jest podsumowaniem ogólnopolskiego, harcerskiego programu "Jeden Świat - Jedno Przyrzeczenie", podsumowaniem obchodów 100-lecia skautingu i inauguracją obchodów 100-lecia Harcerstwa.
Związek Harcerstwa Polskiego chce pokazać, że tak jak przed stu laty, tak i dziś harcerze są potrzebni i mają dobrą, sprawdzoną metodę na wychowanie młodych obywateli.

Na Zlocie w Kielcach nie obędzie się bez zajęć związanych z twórczością i kreatywnością, a także zdobywaniem nowych umiejętności. Harcerze będą poznawać piękno przyrody w Świętokrzyskim Parku Narodowym, odkrywać różne formy twórczości artystycznej, odnajdywać właściwe rozumienie braterstwa, sprawdzać przydatność zdobywanych w harcerstwie sprawności, promować naukę.

Oprócz powyższych zajęć odbywać się będą koncerty piosenki, pokazy zespołów tanecznych, wystawy, prezentacje zespołów muzycznych, warsztaty plastyczne, plenery malarskie, koncerty zaproszonych zespołów, przedstawienia teatralne, wędrówki drużyn, konferencje instruktorskie, zajęcia centrum duchowego na terenie Klasztoru Pallotynów na Karczówce.

Harcerze nie tylko będą się bawić i uczyć, ale również służyć społeczeństwu. Będą pracować nad wykonaniem ścieżek rowerowych, brać udział w budowaniu placu zabaw, organizować spotkania z dziećmi i młodzieżą w gminach woj. świętokrzyskiego. Na Zlot zostały zaproszone inne organizacje harcerskie działające w Polsce, harcerze spoza granic kraju oraz skautki i skautów z zaprzyjaźnionych organizacji skautowych.

Więcej szczegółów na stronie: http://kielce2007.zhp.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 01.08.2007 16:51

eee...drobne sprostowanie....100lecie harcerstwa polskiego przypada dopiero na 2011 rok ponieważ dopiero w 1911 roku powstały pierwsze drużyny harcerskie na terenie Polski :) pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.