Facebook Google+ Twitter

Harcerze z Radomska mają harcówkę

W piątek harcerze z Hufca ZHP Radomsko oficjalnie otworzyli nowe miejsce spotkań - harcówkę.

Komendant Hufca ciekawie opowiadał o Robercie Baden Powellu / Fot. Paweł DudekPomieszczenie znajdujące się w tym samym budynku co siedziba Komendy Hufca, nie będzie jednak służyło tylko jednej drużynie. Harcówka jest przeznaczona dla wszystkich instruktorów i drużyn radomszczańskiego hufca.

- Od jakiegoś czasu można było odczuć brak miejsca, w którym można usiąść, pograć na gitarze, odpocząć. Hufiec stawał się bardziej biurem niż miejscem spotkań instruktorów. Dlatego też uważam, że otwarcie hufcowej harcówki jest strzałem w dziesiątkę - uważa Jacek, jeden z drużynowych.

Podczas otwarcia harcówki Komendant Hufca phm. Łukasz Więcek podkreślił, że wszystkie najpotrzebniejsze remonty zostały już w tym pomieszczeniu wykonane przez wynajęte firmy remontowo-budowlane. Natomiast teraz wystrojem harcówki zajmą się już tylko harcerze. Oczekuje się, że znajdą się tam np. obozowe proporczyki, rysunki, które będzie można powiesić na ścianie oraz wiele innych pamiątek z różnego rodzaju wyjazdów oraz przedsięwzięć harcerzy.

Zastępca Komendanta Hufca Jacek Pawelec Jacek Pawelec odpalił ogień w kominku / Fot. Paweł Dudekjako pierwszy odpalił ogień w kominku. Płomienie po zapadnięciu zmroku oświetlały całe pomieszczenie. Harcerze grali na gitarze i śpiewali piosenki. Trzeba przyznać, że już na pierwszym spotkaniu w harcówce hufca panowała wyjątkowa atmosfera. Z pewnością to miejsce będzie często odwiedzane przez harcerzy.

Podczas otwarcia harcówki kilku drużynowych z Hufca Radomsko otrzymało listy gratulacyjne od Naczelnika Związku Harcerstwa Polskiego hm. Małgorzaty Sinicy. Listy te zostały wręczone w ramach niedawnych obchodów Dnia Myśli Braterskiej (co roku 22 lutego). Komendant Hufca phm. Łukasz Więcek przedstawił też w ciekawy sposób postać twórcy skautingu, na cześć którego obchodzony jest Dzień Myśli Braterskiej - sir Roberta Baden Powella.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.