Facebook Google+ Twitter

Harcerze zlecieli się do Zakopanego. Świętują 100-lecie ZHP pod Tatrami

W Zakopanem trwa zlot z okazji setnej rocznicy powstania harcerstwa w tym mieście. Podczas inauguracyjnego apelu Podhalański Hufiec ZHP otrzymał nowy sztandar oraz imię Kurierów Tatrzańskich.

Przemarsz pocztu sztandarowego. / Fot. Materiał ZHPPierwszy tydzień lipca w Zakopanem przebiega w harcerskiej atmosferze. Sto lat temu, do tego miasta zawitało harcerstwo i zadomowiło się na dobre. Osiadł tu twórca harcerstwa Andrzej Małkowski i jego żona Olga, wpisując się w karty historii Zakopanego.

Przekazanie sztandaru komendantowi hufca. / Fot. Materiał ZHPJuż w pierwszym dniu, tysiąc harcerzy uczestniczących w zlocie, stanęło na uroczystym apelem na placu Niepodległości. Podczas apelu odsłonięto Pomnik Grunwaldzki. Następnie władze miasta przekazały harcerzom nowy sztandar. Podhalański Hufiec ZHP jednocześnie otrzymał imię Kurierów Tatrzańskich. Na uroczystość przyjechała Naczelniczka ZHP hm. Małgorzata Sinica.

Na zlot z okazji Stulecia Harcerstwa do Zakopanego przyjechali harcerze nie tylko z Polski, ale i z Słowacji, Węgier oraz Litwy. Zlotowe atrakcje potrwają do 7 lipca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jeśli mamy być dokładni, to ZHP pod Tatry zawitało w 1918 roku, po zjednoczeniu organizacji skautowych i harcerskich ze wszystkich zaborów. Wcześniej Małkowscy do Zakopanego przywieźli skauting, aczkolwiek uznajemy to za początek harcerstwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie autor, harcerstwo powstało w 1910/11 roku... coś z rachunkami nie tęgo u pana

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.