Facebook Google+ Twitter

Harcerzy poparcie dla Ukrainy

W ostatnich dniach media zdominowały doniesienia z Ukrainy. I jakoś umknęła uwadze wieść, że nasi harcerze poparli naród ukraiński w ich patriotycznym zrywie.

Logo ZHP i lilijka organizacji ukraińskich skautów Płast. / Fot. kompozycja własnaZakończony przed tygodniem 38. Zjazd Związku Harcerstwa Polskiego wśród przyjętych uchwał i stanowisk przyjął jeden, szczególny dokument, odnoszący się do sytuacji na Ukrainie. Harcerscy instruktorzy dostrzegli, że wydarzenia za wschodnią granicą są ważne dla skautów ukraińskich.

Naród ukraiński przeżywa od kilku dni chwile patriotycznego zrywu i organizowania aktywności społecznej, w których skauci pełnią ofiarną służbę w samym centrum wydarzeń - czytamy w stanowisku Zjazdu ZHP - XXXVIII Zjazd ZHP solidaryzuje się z ukraińskimi dążeniami, wyraża podziw dla obywatelskich działań narodu ukraińskiego. Życzymy Wam, skauci ukraińscy, aby Wasza służba przyniosła owoce i była wsparciem dla przyszłości młodego pokolenia Ukraińców".

Nasi harcerze współpracują ze skautami ukraińskimi z organizacji Płast. Dobrym przykładem tej współpracy jest Betlejemskie Światło Pokoju, które za pośrednictwem harcerzy od kilku lat trafia na Ukrainę.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mam tak wiele słów uznania dla podobnej polityki, że powstrzymam się od ich wyrażenia,,,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.