Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24666 miejsce

Harcerzy służba na Monte Cassino

Nie zabawa lecz służba - tak można podsumować harcerską wyprawę „Uniamo le generazioni – łączymy pokolenia” w 70. rocznicę słynnej bitwy o Monte Cassino. Zobacz wczorajsze uroczystości w obiektywie Sebastiana Godziszewskiego.

1 z 27 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Harcerska warta przy grobach bohaterów. Fot. Sebastian Godziszewski
Harcerska warta przy grobach bohaterów.
Fot. Sebastian Godziszewski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Panie Dariuszu, dziękuję za tę smutną prawdę i za link. Harcerzom - czapki z głów ! Cześć i chwała KOMBATANTOM !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Było tak:
Harcerze, którzy przyjechali na rajd, przez dwa dni czyścili cmentarz i pomniki. Kombatanci na początku byli zakwaterowani w najgorszym hotelu, w którym kilku nie miało materacy na łóżkach.
Obcięto środki dla rekonstruktorów i nie mogliśmy zrobić planowanej rekonstrukcji bitwy.
Weteranom nie dano szansy na złożenie wieńców pod pomnikami rodzimych jednostek.
MSZ nie sprawdziło wystawy, na której można było dowiedzieć się, iż Polacy byli kukiełkami Hitlera i byli takimi samymi okupantami i faszystami. Tu zareagowali rekonstruktorzy, którzy o mało nie pobili się z ochroną. Po ich interwencji autokar z weteranami został zawrócony z drogi na otwarcie wystawy.
Czytaj więcej na: http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fustawka-na-monte-cassino-z-premierem-w-roli-glownej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byli i są we wszystkich trzech w. w. grupach, ale sami zarazem tak naprawdę nie stanowią osobnej grupy. Z reguły pedałują w innych peletonach, a w swoim własnym najchętniej by się nawzaejm powywracali do rowów, ale boją się wilków wyjących za plecami więc zamiast tego jadą wszyscy razem aż im się iskry spod kół sypią. To zresztą ze wszechmiar ludzka i zrozumiała postawa, wiąc nie mam do nich jakichś szczególnych pretensji. Ostatecznie fakt, że jeśli nie posmaruję nie pojadę nie jest ich dziełem, ale prawem fizyki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapomniałeś o cyklistach...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Święte słowa Marku, zaś wojujący ateiści, hedoniści i fałszywi chrześcijanie mają w tym udział, którego nie da się wprost przecenić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Święte słowa Grzegorzu, tylko gdy tak dokładnie rozejrzymy się wokół siebie, to można dojść do wniosku, że życie polega właśnie na wykorzystywaniu człowieka przez człowieka... Na każdym kroku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto pamiętać o szturmie Monte Cassino i Linii Gotów nawet do końca świata, bo jest to wzorcowy przykład tego, że mocarstwa zachodnie pragną nas Polaków tylko i wyłącznie wykorzystać; jako mięso armatnie, tanią siłę roboczą, transfuzję młodej krwi dla ich własnych, starzejących się i zagrożonych zdobyciem większości przez muzułmańskich, afrykańskich oraz latynoskich imigrantów społeczeństw. Poza tym jeszcze jako pchany przez romantycznych samobójców taran w bramy Niemiec lub Rosji. Nic więcej!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.